2018-06-22
Remonty dróg lokalnych. Minister Kwieciński w Jurczycach
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński spotkał się w Jurczycach z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem i burmistrzem Skawiny Pawłem Kolasą. Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont drogi gminnej w tej miejscowości. Środki na modernizację pochodzić będą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Gmina Skawina, w której leżą Jurczyce, znalazła się w gronie 57 gmin, które otrzymały dotacje na ten cel.

Nie chcemy dbać tylko o duże ośrodki. Takie ośrodki tutaj w województwie też są. Aglomeracja Krakowska rozwija się świetnie, ale musimy dbać o rozwój zrównoważony, żeby w każdym zakątku naszego kraju, w każdej małej ojczyźnie był wykorzystywany potencjał do wzrostu – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, przypominając, że rząd przeznaczył na drogi lokalne w tym roku w sumie 1,3 mld złotych.

2018-06-22
Szef MSWiA Joachim Brudziński w Małopolsce
Przebywający z wizytą w Małopolsce minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński dokonał uroczystego otwarcia nowej siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Szef MSWiA uczestniczył również w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które dotyczyło bezpieczeństwa podczas wakacji. Nad zalewem w Kryspinowie odbyło się spotkanie z dziennikarzami, połączone z pokazem akcji ratowniczej zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

2018-06-21
#Zdążyćprzedwakacjami - kolejna sobota z paszportami
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Oddział Paszportowy w Krakowie (Kraków, ul. św. Sebastiana 11, parter) będzie przyjmował strony w sobotę 30 czerwca 2018 r. w godz. od 9.00 do 14.00.

Nastał okres wakacyjny, a w raz z nim wzmożony ruch w Oddziale Paszportowym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. By stworzyć klientom dodatkową szansę na wyrobienie paszportu punkt będzie otwarty w sobotę.

Wychodząc naprzeciw oczekiwań klientów w Oddziale Paszportowym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie uruchomiono 2 dodatkowe sale obsługi klienta. Została otwarta także poczekalnia z miejscami siedzącymi i stanowiskami do wypełniania wniosków paszportowych.

W związku z uruchomieniem nowych sal, miejsce przyjmowania wniosków paszportowych zwiększyło się o 3 dodatkowe stanowiska. Obecnie Oddział Paszportowy posiada 10 stanowisk przyjmowania oraz 4 stanowiska wydawania paszportów.
2018-06-20
O mieszkaniach, „Dobrym Starcie” i stanie środowiska w Małopolsce
W auli Centrum Kongresowego w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. W konferencji uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik, a także Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Jacek Kowalczyk oraz Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Krakowie Paweł Ciećko.

Tematami zorganizowanej konferencji były inwestycje o charakterze mieszkaniowym na terenie województwa małopolskiego, program Dobry Start oraz ocena stanu środowiska w Małopolsce.

W trakcie spotkania odbywały się konsultacje z przedstawicielami BGK Nieruchomości, którzy pozostawali w dyspozycji gości i odpowiadali na pytania.
2018-06-20
Temat dopalaczy na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. Narada z udziałem służb dotyczyła przeciwdziałania zagrożeniom związanym z dystrybucją dopalaczy.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami warto omówić zagrożenia związane z dopalaczami. Mamy świadomość, że zagrożenie jest duże, a skutki stosowania dopalaczy mogą się skończyć tragicznie. Zgodnie z zaleceniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego podjąłem decyzję o zwołaniu posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jesteśmy zdeterminowani do walki z dopalaczami we wszystkich możliwych płaszczyznach – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

2018-06-19
Talent Powiatu Krakowskiego 2018
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w uroczystej Gali Stypendialnej Powiatu Krakowskiego. Wydarzenie było okazją do nagrodzenia uczniów szkół z terenu powiatu za szczególne osiągnięcia. Uczniowie zdobyli laury w różnych kategoriach (humaniści, matematycy oraz sportowcy).

Od kilku lat na zakończenie roku szkolnego władze powiatu krakowskiego honorują uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wyróżniają się w różnych dziedzinach. Uroczysta gala jest okazją do wyróżnienia i wsparcia zdolnych i pracowitych uczniów.

- Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Dzięki Wam powiat krakowski świeci jeszcze jaśniej na mapie naszego województwa – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
2018-06-19
Nakazy zmiany organizacji ruchu są ostatecznością
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał briefing prasowy dotyczący nakazów zmiany organizacji ruchu w Krakowie. W pismach tych, skierowanych do Prezydenta Miasta Krakowa, wojewoda zwrócił uwagę na niezgodne z przepisami rozwiązania.

W trakcie spotkania z dziennikarzami wojewoda zwrócił uwagę, że jako organ nadzoru bada organizację ruchu jedynie pod względem zgodności z prawem i pod względem bezpieczeństwa. Przypomniał, że miastem zarządza Prezydent, który też organizuje ruch drogowy w mieście. Dodał, że wydane przez niego nakazy są ostatecznością.

wstecz    do góry     drukuj