2018-08-14
Święto Wojska Polskiego
Wicewojewoda małopolski Józef Gawron wziął udział w obchodach Święta Wojska Polskiego. Okolicznościowa uroczystość odbyła się na terenie Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego w Krakowie.

Obchody rozpoczęły się od złożenia meldunku i wprowadzenia sztandaru, po czym nastąpiły okolicznościowe przemówienia, m.in dowódcy Centrum Operacji Lądowych – Dowódcy Komponentu Lądowego w Krakowie gen. bryg. dr. Sławomira Kowalskiego i wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona.
2018-08-14
Kolejne promesy dla małopolskich samorządów
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przyznał kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach podziału środków rządowe wsparcie otrzymają samorządy: Myślenic, Rabki-Zdroju, Koniuszy, Trzciany, Stryszawy i Powiatu Dąbrowskiego.

Wysokość dotacji dla wymienionych jednostek wyniesie łącznie 2 mln 340 tys. złotych. Ze środków tych dofinansowanych zostanie 9 zadań związanych z remontem dróg gminnych, jedno dotyczące odbudowy przepustu, a także jedno dotyczące remontu mostu.

2018-08-13
A czy Ty wiesz jak pomóc osobie tonącej?
EACTIVE wraz z Oddziałem Wrocławskim Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej stworzył infografikę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej. To bardzo ważny materiał dla wszystkich, którzy wypoczywają nad wodą.

Udzielanie pierwszej pomocy tonącemu to jedna z najtrudniejszych czynności podczas akcji ratunkowych. Warto więc zapoznać się z poniższymi zasadami.

2018-08-12
Wicewojewoda Józef Gawron na tradycyjnych dożynkach
Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić – Jan Paweł II.

Sierpniowa niedziela obfitowała w tradycyjne wydarzenia w Małopolsce. Wicewojewoda małopolski Józef Gawron brał udział w dożynkach gminnych w Lipnicy Murowanej, w gminie Dębno, w gminie Wietrzychowice oraz w gminie Tarnów.

Rolnikom dziękuję za ten trud i życzę, żeby dzięki swojej pracy mogli zapewnić godne życie sobie i swoim rodzinom. Życzę, aby ta ciężka praca na roli przynosiła także satysfakcję i aby zapewniała bezpieczeństwo polskim rodzinom. Szczęść im Boże – mówił wicewojewoda podczas dożynek w gminie Dębno.

2018-08-10
By zbrodnia nie została zapomniana
W Krakowie na placu o. Adama Studzińskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca Polaków – ofiary sowieckiej zbrodni dokonanej w ramach „operacji polskiej” NKWD. Obchody zostały przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie. Wziął w nich udział wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

- Dziś musimy pamiętać o wszystkich tych, którzy zginęli w okrutny sposób, którzy cierpieli tylko dlatego, że byli Polakami. Cześć ich Pamięci! – powiedział wicewojewoda.

2018-08-10
Nowoczesna pracownia angiokardiografii w Szpitalu Świętego Łukasza w Tarnowie
Wicewojewoda małopolski Józef Gawron wziął udział w otwarciu nowoczesnej pracowni angiokardiografii w Szpitalu Świętego Łukasza w Tarnowie. Inwestycja została sfinansowana ze środków rządowych i samorządowych.

- Ta wielomilionowa inwestycja pokazała, że wspólny cel, którym w tym przypadku jest zdrowie i bezpieczeństwo obywateli, potrafi jednoczyć i prowadzić do sukcesu – powiedział wicewojewoda.

2018-08-10
Piknik rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
15 sierpnia 2018 roku na placu Szczepańskim w Krakowie odbędzie się piknik rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Patronat narodowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. Organizatorem pikniku jest Narodowy Bank Polski. Serdecznie zapraszamy!

W programie pikniku przewidziano: m.in. konkursy, zabawy i animacje dla dzieci, występ orkiestry wojskowej, pokazy grup rekonstrukcyjnych, stoisko Narodowego Banku Polskiego z okolicznościowymi monetami oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Na zakończenie odbędzie się transmisja widowiska „Wolność we krwi”.

Więcej informacji tutaj.
wstecz    do góry     drukuj