Wspaniale było razem grać dla WOŚP!
2024-02-15

2 425 zł – tyle trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od zwycięzcy, który wylicytował dzień w roli asystenta wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara. Gratulujemy!

- Dziękuję wszystkim licytującym, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Ogromne gratulacje dla zwycięzcy, przed którym drzwi mojego gabinetu stoją teraz otworem. Jesteśmy w trakcie ustaleń dotyczących realizacji przedmiotu aukcji, ale już teraz zapewniam, że dzień w roli asystenta będzie niezapomnianą przygodą – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Przypomnijmy. Aukcja wystartowała 19 stycznia 2024 roku i rozpoczęła się od symbolicznej złotówki. Przyłączyło się 20 osób. Do wystąpienia w roli asystenta wojewody zaprosiliśmy młodzież w wieku od 12 do 18 lat. Ten jednodniowy „staż” odbędzie się w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie bądź w innej lokalizacji, zgodnej z harmonogramem dnia pracy wojewody. To będzie wyjątkowa szansa poznania „od kuchni” codziennych zadań wojewody!

- Najważniejsze jest jednak to, że udział w aukcji wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a cała uzyskana kwota została przekazana na cele charytatywne. To nieoceniona lekcja dla młodzieży – lekcja otwartości i włączania się w wartościowe społecznie inicjatywy. Wspaniale było razem grać dla WOŚP! – dodaje wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.


WOSP
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj