Kolejki po flagi
2017-04-28
Dzień Flagi Rzeczypospolitej – obchodzony 2 maja wraz z Dniem Polonii i Polaków za Granicą – przypomina, jak ważne są symbole narodowe. To one nas łączą i przez nie wyrażamy dumę z osiągnięć naszego kraju.

Akcja rozdawania flag cieszy się ogromną popularnością. Przekonaliśmy się o tym także dziś, gdy przed Małopolskim Urzędem Wojewódzkim ustawiła się kolejka zainteresowanych otrzymaniem polskiej flagi narodowej.

Dzień Flagi to święto, które zostało wprowadzone w Polsce w 2004 roku. Polskie barwy narodowe wywodzą się z herbu Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Biel pochodzi od bieli Orła (godła Polski) oraz bieli Pogoni (godła Litwy). Obydwa godła znajdowały się na czerwonym tle tarcz herbowych. Nasza flaga jest biało-czerwona, a nie czerwono-biała, bo – zgodnie z zasadami heraldyki – kolor godła jest ważniejszy niż kolor tła. Podobnie jak inne symbole narodowe także flaga ma umacniać w Polakach poczucie jedności i tożsamości narodowej.

Zachęcamy do obejrzenia spotu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Jak czcić barwy narodowe”.
rozdawanie_flag_pl_005rozdawanie_flag_pl_003rozdawanie_flag_pl_002rozdawanie_flag_pl_001rozdawanie_flag_pl_006rozdawanie_flag_pl_004
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj