Biało-Czerwoną wieszajmy z honorem!
2017-04-25
- Nas, Polaków wyróżnia bardzo silne poczucie tożsamości narodowej. Jesteśmy mocno przywiązani do hymnu i do biało¬czerwonych barw. Oznaczają one dla nas dumę i wolność. Flaga jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Biel i czerwień towarzyszą emocjom polskich kibiców i triumfalnym gestom naszych zawodników. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia. Biało-Czerwona łączy nas wszystkich – mówi minister Mariusz Błaszczak.

2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi. Warto przypomnieć, jak należy prezentować nasze barwy narodowe – w jaki sposób wieszać polską flagę czy w jakiej kolejności umieszczać flagi na masztach oraz w pomieszczeniach.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało praktyczny poradnik, który w przystępny sposób wyjaśnia te wszystkie kwestie. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją!

W ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe” zrealizowany został też 30 sekundowy spot filmowy z udziałem dzieci.
flaga_pl
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj