Komunikat prasowy - Uroczystości związane z nadaniem Znaku Dziedzictwa Europejskiego Cmentarzowi Wojennemu nr 123 Łużna-Pustki
2017-04-20
Zapraszamy na uroczystości związane z nadaniem Znaku Dziedzictwa Europejskiego Cmentarzowi Wojennemu nr 123 Łużna-Pustki, które odbędą się 21 kwietnia 2017 roku w godzinach 11:30-14:30 na terenie cmentarza.

Na wydarzenie, które zainicjowali Wojewoda Małopolski Józef Pilch i Wójt Gminy Łużna Kazimierz Krok, zostali zaproszeni przedstawiciele Rządu RP, władze wojskowe i samorządowe, służby mundurowe, służby więziennictwa, władze kościelne, przedstawiciele instytucji nauki i kultury oraz wielu innych gości honorowych.

Głównym momentem uroczystości będzie odsłonięcie przez Gospodarza Gminy Łużna i Gości Honorowych tablicy Znak Dziedzictwa Europejskiego - wyróżnienia ustanowionego przez Unię Europejską i przyznawanego miejscom i ideom, mającym wartość europejskiego symbolu i odgrywającym znaczącą rolę w kulturze Europy.

W programie uroczystości przewidziano także m.in. przemówienia okolicznościowe, modlitwę ekumeniczną w intencji żołnierzy, którzy zginęli w czasie bitwy o wzgórze Pustki, apel poległych i salwę honorową.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Zofią Kotowicz, tel. 516-297-270.
Plakat_210417_Łużna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj