„SpoKREWnieni” w słusznej sprawie
2017-03-30
Już po raz kolejny pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wzięli udział w zbiórce krwi. Tym razem zbiórka ta miała szczególny wymiar. Była naszym hołdem dla Żołnierzy Wyklętych.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” objęta została patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jest związana z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Święto zostało ustanowione na cześć żołnierzy podziemia, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

- Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna. Dlatego dziś w czasach pokoju oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym, ale także staramy się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – chorym i ofiarom wypadków - powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji podczas inauguracji akcji.

Przez cały marzec pracownicy organów MSWiA oddają krew, uczestnicząc w licznych akcjach. Podczas krwiodawstwa w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim 38 osób oddało krew, w tym 23 pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, 12 pracowników Policji, 2 pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i 1 pracownik Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej. Łącznie zebrano ponad 17 litrów krwi, która trafi do szpitali, by tam przyczynić się do ratowania życia ludzkiego.

Wśród krwiodawców był także wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- To szczytna akcja. Bardzo cieszy mnie tak duże zainteresowanie wśród urzędników. Wiem, że wielu z pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego chciało oddać krew, a ze względów zdrowotnych nie mogło. To dowód, jak dobrze pracownicy naszego Urzędu pojmują, czym jest służba w słusznej sprawie. Ważne też, abyśmy przypominali o Żołnierzach Wyklętych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny - powiedział wicewojewoda, oddając krew.
Spokrewnieni05Spokrewnieni03Spokrewnieni04Spokrewnieni06Spokrewnieni07Spokrewnieni08
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj