Małopolskie Spotkanie Opłatkowe
2016-12-19
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wypełniła dziś świąteczna atmosfera. Już po raz kolejny odbyło się tam Małopolskie Spotkanie Opłatkowe. W uroczystości wzięli udział wojewoda i wicewojewodowie małopolscy, parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, małopolskich samorządów, uczelni, organizacji kombatanckich, Kościoła, wojska, instytucji społecznych oraz gospodarczych.

Życzenia Małopolanom złożyli: ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, wojewoda małopolski Józef Pilch oraz marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa. Na koniec harcerze przekazali zgromadzonym Betlejemskie Światełko Pokoju.

Zwracając się do uczestników Spotkania, wojewoda powiedział, że chciałby, aby nadchodzący rok był dobry dla Małopolski.

- Wspólnie możemy podjąć wiele wspaniałych inicjatyw na rzecz jej rozwoju, na rzecz dobra Małopolan. Niech sukces Małopolski będzie naszym wspólnym celem! W pojedynkę nic nie zdziałamy. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Małopolskę! – podkreślił Józef Pilch.

Przykładem doskonałej współpracy były Światowe Dni Młodzieży. Jak podkreślił wojewoda – wszyscy byliśmy jedną drużyną, której przyświecał wspólny cel.

Józef Pilch przypomniał też znamienne słowa, które papież Franciszek skierował w Brzegach do młodych:
Miejcie odwagę nauczyć nas, że łatwiej jest budować mosty, niż wznosić mury! Potrzebujemy takiej nauki. (…) czy wiecie, który z mostów trzeba budować w pierwszej kolejności? Most, który możemy postawić tu i teraz: uścisk dłoni, podać sobie ręce. (…) To most podstawowy. Ten pierwszy. Wzorcowy. (…) To wspaniały most braterstwa.

Wojewoda życzył Małopolanom, aby nadchodzące Święta były dla nich czasem spokoju i refleksji, zatrzymaniem się:
- Spędźcie go z bliskimi, cieszcie się wspólnymi chwilami przy wigilijnym stole, dzielcie się uśmiechem! Niech to niezwykłe oczekiwanie na Narodzenie Pańskie zaowocuje dla Was wieloma Bożymi błogosławieństwami, a Nowy Rok przyniesie Wam wszelkie dobro, nadzieję i pomyślność.

Nie zabrakło wzruszających momentów. Podczas tegorocznego Małopolskiego Spotkania Opłatkowego wojewoda i marszałek wspólnie podziękowali kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za długie i owocne lata posługi metropolity krakowskiego. Odchodzącemu na emeryturę kardynałowi, wojewoda przekazał wyrazy wdzięczności za wspaniały czas, jaki poświęcił on Krakowowi.

- Eminencja był dla nas opiekunem i przewodnikiem, dając nam wskazówki, którymi kierowaliśmy się w życiu. Dziękuję za tę piękną duszpasterską służbę i opiekę – za każde kazanie i każde dobre słowo. Życzę wielu Łask Bożych potrzebnych do wypełniania kolejnych zadań, z którymi zapewne Ksiądz Kardynał będzie się mierzył. Niech nie opuszcza Eminencję zdrowie, a Boża Opatrzność dodaje sił. Eminencjo – jeszcze raz, serdecznie dziękujemy! – powiedział Józef Pilch.

Wystąpienie Wojewody Małopolskiego

Życzenia od zaproszonych Gości

Więcej zdjęć
Oplatek2016-1Oplatek2016-2Oplatek2016-3Oplatek2016-4Oplatek2016-5Oplatek2016-6Oplatek2016-7Oplatek2016-8Oplatek2016-9Oplatek2016-10Oplatek2016-11Oplatek2016-12Oplatek2016-13Oplatek2016-14
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj