Wojewoda małopolski w Radiu Kraków
2016-12-13
O wnioskach płynących z podsumowania pierwszego roku pracy opowiadał Józef Pilch, wojewoda małopolski, w programie „Poranna rozmowa”.

Rozmawiano również o Światowych Dniach Młodzieży oraz realizowanych w województwie małopolskim programach rządowych. Józef Pilch podkreślił, że lipcowe spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie było nie tylko wyzwaniem, ale także dużym sukcesem Urzędu Wojewódzkiego.

- ŚDM (…) przyniosły nam wielki sukces, rządowi polskiemu, pani premier Beacie Szydło, Małopolsce, wszystkim Polakom. To był naprawdę duży sukces pod względem bezpieczeństwa, logistyki i samej gościnności – mówił Józef Pilch. - Dziękuję wszystkim Małopolanom, bo naprawdę zachowali się wspaniale. Dziękuję wszystkim instytucjom, które mi pomagały. I dziękuję pani premier, że mi zaufała. Wśród poruszonych tematów „Porannej rozmowy” znalazła się realizacja programów „Rodzina 500 plus” i „Mieszkanie plus”.

- Przygotowujemy bardzo dużo terenów pod budownictwo mieszkaniowe. (…) Kraków mocno jest zaangażowany. Mówimy też o Wolbromiu, Skale, Skawinie, Zielonkach, gdzie chcielibyśmy budować, i te tereny są wskazywane ministrowi. Czekamy i dalej spotykamy się z wójtami i starostami, żeby następne miasta dawały tereny pod budownictwo mieszkaniowe – powiedział wojewoda małopolski.

Całą rozmowę można wysłuchać na stronie Radia Kraków.
RK_logo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj