Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP dla profesora Retta Ludwikowskiego
2016-12-02
Swą karierę profesor Rett Ryszard Ludwikowski poświęcił rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy naukowej oraz kształceniu polskiej młodzieży i budowaniu dialogu międzykulturowego. Za wybitne osiągnięcia w tych dziedzinach Prezydent RP Andrzej Duda przyznał profesorowi Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP. Odznaczenie wręczył wicewojewoda Józef Gawron podczas konferencji „When innovation meets law”, która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O pozytywny wizerunek Polaków w Stanach Zjednoczonych i Stanów Zjednoczonych profesor Ludwikowski zabiega od lat. Zajmując się polsko-amerykańskim dialogiem, Amerykanom przybliża wiedzę o Polsce, a Polakom o Ameryce. Szczególną inicjatywą profesora jest International Business and Trade Summer Law Program. Dzięki szkole letniej od 1991 roku polsko-amerykańscy studenci i naukowcy spotykają się w Krakowie, aby lepiej się poznać i zacieśnić współpracę między Uniwersytetem Jagiellońskim a The Catholic University of America.

Konferencja „When innovation meets law” dotyczyła prawnych aspektów działania start-upów w Polsce i w USA. W spotkaniu naukowym wzięli udział – poza krakowskim studentami – absolwenci Szkoły Prawa Amerykańskiego, która działa we współpracy z The Catholic University Columbus School of Law w Waszyngtonie, gdzie wykłada prof. Rett Ludwikowski.

Zdjęcia: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
RLudwikowski1RLudwikowski2RLudwikowski3RLudwikowski4RLudwikowski5RLudwikowski6
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj