To było wielkie święto lotnicze!
2016-08-21
Łosina Dolna przeżywała dziś piękne chwile. To na tamtejszym lotnisku świętowaliśmy dwa – jakże ważne – jubileusze: 60-lecie Aeroklubu Podhalańskiego i 85-lecie Szybownictwa na Sądecczyźnie. W ich obchodach uczestniczyli minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz wojewoda małopolski Józef Pilch.

Program pokazu lotniczego nie pozostawił wątpliwości: mamy niezwykle zdolnych i pełnych pasji pilotów. O zadaniach i wyzwaniach, jakie stoją przed aeroklubami, mówił w swym wystąpieniu A. Macierewicz.

To jest nie tylko szkolenie pilotów szybowcowych, ale to już wkrótce będzie codzienne wsparcie, obowiązek codziennego wsparcia wojsk obrony terytorialnej, które przecież muszą mieć komponent lotniczy. Mam nadzieję, że aerokluby w całym kraju będą miały w tym swój udział, że organizatorzy, twórcy włączą się w tę pracę, jaką jest zbudowanie piątego rodzaju sił zbrojnych. To wszystko są plany na przyszłość – podkreślił minister.

Wojewoda Józef Pilch pogratulował zaś Aeroklubowi Podhalańskiemu pięknych jubileuszów. Są Państwo wspaniałymi ludźmi, którzy nie bojąc się bezgranicznej przestrzeni powietrznej, starają się pokazać wszystkim, jak niesamowitym sportem jest szybownictwo. To dzięki takim ludziom jak Państwo od 85 lat na ziemi sądeckiej możemy podziwiać piękne pokazy szybowcowe – zaznaczył wojewoda.
Lososina_jubileusz_1Lososina_jubileusz_2Lososina_jubileusz_3Lososina_jubileusz_4Lososina_jubileusz_5Lososina_jubileusz_6Lososina_jubileusz_7Lososina_jubileusz_8Lososina_jubileusz_9Lososina_jubileusz_10Lososina_jubileusz_11Lososina_jubileusz_12Lososina_jubileusz_13Lososina_jubileusz_14
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj