Informacje o domach pomocy społecznej na naszej stronie
2016-02-12
Przypominamy, że na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą Państwo znaleźć kilka ważnych informacji dotyczących domów pomocy społecznej. Są one opublikowane w zakładce "Sprawy społeczne".

Dowiedzą się Państwo m.in. tego, w których małopolskich domach pomocy społecznej w danym miesiącu są wolne miejsca (tę informację aktualizujemy na bieżąco). Przedstawiliśmy również zasady kierowania do domów pomocy społecznej oraz ustalania odpłatności za pobyt w tych placówkach.

Z kolei z wykazem domów pomocy społecznej województwa małopolskiego można zapoznać się tutaj.

I tak obecnie w Małopolsce mamy 92 zarejestrowane domy pomocy społecznej. Są one tworzone z myślą o osobach starszych, chorych lub niepełnosprawnych, którym nie można zapewnić opieki w miejscu zamieszkania. Zasadą jest kierowanie do domu pomocy społecznej (odpowiedniego typu) zlokalizowanego jak najbliżej miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej umieszczeniem w placówce.

W przypadku braku miejsc w takim domu dana osoba wpisywana jest na listę oczekujących. Jeżeli przewidywany okres oczekiwania na miejsce jest dłuższy niż 3 miesiące, na wniosek zainteresowanych wskazywany jest inny dom tego samego typu zlokalizowany jak najbliżej miejsca ich zamieszkania.
seniorzy002
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj