Czas (dla) Małopolski
2016-01-28
„Bardzo cieszę się, że mogę z Wami wszystkimi porozmawiać. Tak jak mówiłem, chcę odwiedzać powiaty i być blisko spraw Małopolan. Jestem otwarty na Wasze propozycje” – powiedział wojewoda Józef Pilch, zwracając się do starostów i wicestarostów obecnych na Konwencie Powiatów Województwa Małopolskiego.

Wojewoda podkreślał, że rząd i samorząd mają te same cele. Dlatego tak ważna jest współpraca, wymiana doświadczeń i dyskusja. Tej ostatniej nigdy nie powinno brakować, bo bez niej nie da się ustalić, jakie są problemy i potrzeby. Zarówno wojewoda, jak i obecni na Konwencie wicewojewodowie Józef Gawron oraz Piotr Ćwik zadeklarowali pełną otwartość na sprawy małopolskich powiatów.

Wśród poruszonych tematów znalazły się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. To z pewnością wydarzenie, podczas którego samorządy odegrają niemałą rolę. „I dla rządu, i dla Was będzie to szczególne wyzwanie, ale dzięki ścisłej współpracy możemy mu sprostać” – powiedział Józef Pilch.

Jak dodał wojewoda, „jest to bez wątpienia czas Małopolski. Najważniejsze osoby w Polsce wywodzą się z naszego regionu i u nas odbędzie się najważniejsze wydarzenie ostatnich lat”.

Omawiano również kwestie związane m.in. z systemem ratownictwa medycznego w Małopolsce. Odniesiono się także do projektu „Rodzina 500+” oraz programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wśród poruszonych zagadnień był też proces cyfryzacji ewidencji gruntów i budynków oraz związane z nim problemy, z którymi spotykają się starostwa.

Więcej zdjęć
Czas (dla) Małopolski ICzas (dla) Małopolski IICzas (dla) Małopolski IIICzas (dla) Małopolski IV
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj