Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce
2015-09-18
Dyskusje na forach internetowych pokazują, jak mało Polacy wiedzą o uchodźcach. Brak rzetelnej wiedzy jest często powodem lęku i negatywnych zachowań. Dlatego ponad 40 polskich redakcji uznało, że warto zorganizować wspólną akcję informacyjną, która dotrze do milionów Polaków.

Informator „Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce”, który powstał pod patronatem Urzędu d.s Cudzoziemców został dziś opublikowany w wydaniach papierowych największych dzienników, ukazał się na stronach wiodących portali i w serwisach opiniotwórczych tygodników. Od dziś będą mówić o nim redakcje radiowe i telewizyjne.
W „Informatorze” czytelnik znajdzie odpowiedzi na podstawowe i mniej oczywiste pytania. Publikacja nie przekonuje do niczego, przedstawia tylko odpowiedzi, fakty, definicje, liczby, porady.

Do akcji „Więcej wiedzy - mniej strachu” zainicjowanej przez Gazetę Wyborczą przystąpiły następujące redakcje: (w kolejności alfabetycznej) „Fakt”, Gazeta.pl, „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna”, Interia, „Krytyka Polityczna”, „Nasze Miasto”, Natemat.pl, „Newsweek”, „Metrocafe.pl”, Onet, Polityka.pl, Polsat, Polska Press Grupa (22 regionalne dzienniki), Portal plolskieradio.pl, Radio dla Ciebie, Radio Eska, „Rzeczpospolita”, „Super Express”, Telewizja Polska, TOK FM, Trójka - PR3, „Tygodnik Powszechny” i Wirtualna Polska.

Pobierz INFORMATOR...
Uchodzcy3500
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj