Minister przedstawił sytuację na rynku pracy
2015-08-07
7 sierpnia 2015 roku na dziedzińcu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja prasowa Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej. Przedstawiciel rządu omówił obecną sytuację na rynku pracy.

Według danych MPiPS bezrobocie w Polsce spada nieprzerwanie od 5 miesięcy. Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu spadła do 10,1%. Sytuacja poprawiła się we wszystkich województwach. W urzędach pracy na koniec lipca zarejestrowanych było 1 587 tys. osób – wynika z szacunków resortu pracy. – To najlepszy wynik od 7 lat. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o ponad 35,1 tys. i był to najsilniejszy spadek na przestrzeni ostatnich 5 lat – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

– Wszystko wskazuje na to, że już w sierpniu bezrobocie w Polsce będzie jednocyfrowe. To ogromny sukces polskich przedsiębiorców. Aby stał się on również sukcesem pracowników, spadkowi bezrobocia musi towarzyszyć podwyżka wynagrodzeń i większa stabilizacja zatrudnienia – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Pracodawcy w lipcu zgłosili do urzędów pracy 117 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. To o 22% więcej niż przed rokiem i najwięcej od 2001 roku, czyli odkąd resort pracy prowadzi statystyki.

– Widać, że rozpoczęta rok temu reforma urzędów pracy przynosi efekty. Pracownicy urzędów coraz skutecznie zdobywają nowe oferty pracy. Teraz ważne, żeby były one jak najlepszej jakości i pozwalały Polakom zapewnić lepsze życie swoim rodzinom – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.
glownaIMG_7131
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj