Dzieci z Ukrainy od dziś odpoczywają w Małopolsce
2015-07-17
17 lipca 2014 roku na granicy polsko-ukraińskiej w Medyce Wojewoda Podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska oraz Wicewojewoda Małopolski Wojciech Szczepanik powitali dzieci z rodzin poszkodowanych w wyniku działań wojennych we wschodniej Ukrainie. Wizyta naszych młodych sąsiadów jest możliwa dzięki inicjatywie Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera oraz dobroczynności samorządów gmin Bobowa, Jabłonka i Wieliczka.

Obecny konflikt zbrojny na Ukrainie spowodował, że wsparcia potrzebuje nie tylko Polonia, ale też ludność ukraińska. Nie wolno nam zapominać o najmłodszych obywatelach zza wschodniej granicy. Dlatego też wizytę w Polsce ukraińskie dzieci z pewnością zapamiętają na długo, nie tylko ze względu na możliwość podziwiania malowniczych, górskich terenów. Przede wszystkim jednak pobyt w naszym kraju będzie dla nich czasem wytchnienia od wydarzeń w ojczyźnie.

Dzięki zaangażowaniu samorządów gmin Bobowa, Jabłonka i Wieliczka 86 dzieci, a także 9 opiekunów spędzi wakacje w Polsce. Dzieci pochodzą z różnych regionów Ukrainy – z Fastowa, Kijowa i Iwano-Frankiwska.
20150717_084101
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj