DZIĘKUJEMY ZA WOLNOŚĆ
2014-04-07
Członkowie Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego uczestniczyli w niedzielę 6 kwietnia 2014 roku w uroczystej mszy świętej oraz spotkaniu w Auli św. Szymona kościoła oo. Bernardynów w Krakowie.

Małopolski Komitet Obywatelski został powołany 10 kwietnia 1989 roku. Celem jego powstania było zgromadzenie zwolenników zmian ustrojowych. Po wyborach czerwcowych skupiono się na podnoszeniu jakości życia we wspólnocie oraz budowaniu samorządności lokalnej. W tym roku przygotowano szereg wydarzeń mających uczcić 25-lecie wyborów do Sejmu i Senatu RP w 1989 roku. Jednym z nich była msza święta oraz spotkanie w Auli św. Szymona kościoła oo. Bernardynów w Krakowie. Celem spotkania było omówienie programu obchodów wyborów’89, przyjęcie „Apelu do Małopolan” i „Programu MKO „S” – 25 lat później”.

Podczas spotkania prowadzonego przez profesora Andrzeja Zolla podkreślano, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawa. Działania zainicjowane w 1989 roku przyniosły szereg zmian m.in. w prawie, ustawodawstwie, gospodarce czy edukacji.

Więcej na stronie Stowarzyszenia Sieć Solidarności
Spotkanie_U_Bernardynow 035Spotkanie_U_Bernardynow 017Spotkanie_U_Bernardynow 026
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj