JEDNA DYSPOZYTORNIA DLA KRAKOWA I 12 POWIATÓW
2012-11-23
Kraków oraz 12 innych powiatów jest już obsługiwanych przez jedną skoncentrowaną dyspozytornię Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W ten sposób zakończony został pierwszy etap zmian organizacyjnych systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w Małopolsce. Pozostałe powiaty dołączane są stopniowo do dyspozytorni w Tarnowie. Od lutego przyszłego roku w naszym województwie karetki będą dysponowane wyłącznie z dwóch miejsc: Krakowa i Tarnowa.

Koncentracja pozwala na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, racjonalne wykorzystanie potencjału, sprawniejsze dysponowanie służbami ratowniczymi i szybszy dojazd na miejsce zdarzenia.

Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Łazarza 14 w Krakowie obsługuje następujące powiaty: krakowski, myślenicki, proszowicki, olkuski, miechowski, wielicki, chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski, nowotarski, tatrzański oraz miasto Kraków.

Do dyspozytorni Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie już włączone zostały rejony brzeski i dąbrowski, a do końca tego roku ma dołączyć powiat nowosądecki. Na początku przyszłego roku włączone zostaną Bochnia, Gorlice i Limanowa.

1 lutego 2013 r. w Małopolsce będą funkcjonować dwie skoncentrowane dyspozytornie pogotowia ratunkowego: w Krakowie i Tarnowie. W Krakowie działa 12 stanowisk, Tarnowie będzie działać 5 stanowisk.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe dysponuje 73 zespołami ratownictwa medycznego, w tym 30 typu „S” - specjalistycznych i 43 typu „P” - podstawowe. Dyspozytornia w Tarnowie będzie obsługiwać 37 zespołów: 14 specjalistycznych i 23 podstawowe.

Informacja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
krakowskie pogotowie ratunkowe kpr zdrowie ratownictwoKrakowskie Pogotowie Ratunkowe KPR logo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj