MAŁOPOLSKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
2012-09-06
W poniedziałek (3 września) Jerzy Miller, wojewoda małopolski wziął udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2012/2013 w Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił ksiądz kardynał Stanisław Dziwiszw kościele parafialnym pw. Świętego Brata Alberta w Nowym Targu. Następnie w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się inauguracja roku szkolnego.

Szkoła Podstawowa nr 4. w Nowym Targu to nowoczesny obiekt. Składa się z dwóch samodzielnych budynków podzielonych na część dydaktyczną i sportową o łącznej powierzchni użytkowej 6 871,20 m². Szkoła wyposażona jest w podjazdy, windę oraz sanitariaty przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Posiada 17 przestronnych sal lekcyjnych, w których umieszczone są tablice interaktywne. Dzieci do dyspozycji będą miały salę TV, nowoczesną pracownię komputerową z 25 stanowiskami, czytelnię i bibliotekę. Przy szkole wybudowana została pełnowymiarowa sala gimnastyczna.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 24 mln zł. Na część zadania uzyskano dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 2,7 mln zł.

W tym roku w naszym województwie naukę w szkołach podstawowych rozpoczęło 34 tys. pierwszoklasistów, z czego 4 890 to sześciolatki. W sumie w szkolnych ławkach zasiadło 440 tys. 450 uczniów (200 tys. – szkoły podstawowe, 107 tys. – gimnazja, 136 tys. – szkoły ponadgimnazjalne).
szkoła nowy targszkoła nowy targ
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj