MŁODZIEŻ POLONIJNA W KRAKOWIE
2012-07-17
18 młodych osób ze Stanów Zjednoczonych i Kanady od początku lipca gości w Krakowie, gdzie uczestniczy w bezpłatnych praktykach w instytucjach państwowych i samorządowych. Młodzi ludzie są uczestnikami Programu Polonia Internship 2012, organizowanym przez Fahrenheit Center.

W projekcie biorą udział osoby polskiego pochodzenia w wieku od 16 do 23 lat z Chicago, Filadelfii, Nowego Jorku i Toronto. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim młodzi ludzie otrzymali zadanie przygotowania stron internetowych dla studentów amerykańskich uczących się na krakowskich uczelniach, dla biznesmenów, zainteresowanych inwestowaniem w Polsce oraz portalu zachęcającego do odwiedzenia Małopolski. Uczestnicy projektu wypełnili także ankietę, w której wyszczególnili, co im się podobało a co nie w Krakowie i Małopolsce.

Uczestnicy wyjazdu poznawali też atrakcje turystyczne Małopolski: Zakopane, Wieliczkę, Oświęcim, w Krakowie zwiedzili Stare Miasto, Kazimierz, Łagiewniki, odwiedzili krakowskie muzea, uczestniczyli w Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Od niedzieli (15 lipca) przez dwa tygodnie młodzież będzie przebywać w Warszawie, gdzie podejmie praktyki m.in. w Senacie RP. Centrum Fahrenheita jest amerykańską organizacją, której celem jest promocja polskich uczelni wyższych na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, pomoc w rozwoju polonijnego szkolnictwa w tych krajach i integracja młodzieży polonijnej z USA, Kanady i Europy.

W organizacji pobytu młodzieży w Małopolsce pomogli nam:

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"
Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie
Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach
Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec
Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem
Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Dafne w Zakopanem
Firma Przewozowa Szwagropol
Firma Cisco
Urząd Gminy Raciechowice
Akademia Górniczo-Hutnicza
Uniwersytet Jagielloński

Serdecznie dziękujemy.
farenheit młodzież poloniafarenheit młodzież poloniafarenheit młodzież poloniafarenheit młodzież polonia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj