START RZĄDOWEJ KAMPANII EMERYTALNEJ
2012-04-18
Ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna poświęcona reformie emerytalnej. Kampania obejmuje swoim zasięgiem m.in. telewizję i internet. Uruchomiona została także infolinia.

W telewizji emitowane są dwa spoty: „Demografia” i „Stopniowość”. Pod adresem www.emerytura.gov.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat reformy. Serwis podzielony został na kilka zakładek: „Dlaczego reforma jest potrzebna”, „Na czym polega reforma”, „Jak reforma wpłynie na Ciebie”. Do pobrania są projekty ustaw oraz prezentacja na temat reformy. W serwisie znajdują się także działy: „Aktualności”, „Najczęściej zadawane pytania”, a także poglądowy kalkulator emerytalny. Na stronie znajduje się także prosta aplikacja, która oblicza miesiąc i rok przejścia na emeryturę.

Na profilu Kancelarii Prezesa rady Ministrów w serwisie Facebook uruchomiona została specjalna zakładka o emeryturach. W tym miejscu będą się także odbywać czaty z ekspertami. Informacje na temat reformy na bieżąco można śledzić również na profilach KPRM w serwisach Twitter , BLIP oraz YouTube

INFOLINIA

Wątpliwości na temat reformy emerytalnej wyjaśniać będą za pośrednictwem specjalnej infolinii konsultanci z ZUS, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pod numer 801 88 99 44 dzwonić można w godz. 8.00 – 18.00 od poniedziałku do soboty. Osoby dzwoniące po godzinach funkcjonowania infolinii usłyszą komunikat głosowy. Kampania potrwa dwa tygodnie.
Reforma Emerytalna 2012
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj