SPOTKANIE Z DZIEĆMI JAPOŃSKIMI
2011-07-30
Do Krakowa przyjechały dzieci japońskie z terenów dotkniętych trzęsieniem ziemi oraz katastrofą elektrowni atomowej w Fukushimie. Były one gośćmi Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Gości z Japonii przywitał Andrzej Harężlak, wicewojewoda małopolski.

Była to okazja do wspólnej zabawy i wzajemnego poznania kultur. Japończycy i Polacy bawili się w tradycyjne polskie zabawy: stary niedźwiedź mocno śpi, ojciec Wirgiliusz, czy uciekaj myszko do dziury…

Grupa 30 japońskich dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych trzęsieniem ziemi oraz katastrofą elektrowni atomowej w Fukushimie przybyła do Polski na zaproszenie działaczy Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego, którzy zorganizowali akcję "Most solidarności - polskie wakacje dla dzieci z Japonii".

Grupa przyleciała do Polski 24 lipca i będzie tu przebywała do 10 sierpnia. Dzieci gościły już w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo Stara Wieś" w województwie lubelskim. Organizatorzy zaplanowali dla nich wiele atrakcji: spływ kajakowy Pilicą, wycieczki do Krakowa, Wieliczki, Warszawy (9 sierpnia Japończycy zostaną przyjęci w Pałacu Prezydenckim przez małżonkę prezydenta RP Anną Komorowską).

W Krakowie dzieci zwiedzą Wawel, będą także gośćmi Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Małopolski Urząd Wojewódzki pomógł w zorganizowaniu pobytu dzieci w naszym regionie.
japonczycy dziecijaponczycy dzieci
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj