FESTIWAL NAUKI W KRAKOWIE
2011-05-13
12 maja rozpoczął się Festiwal Nauki w Krakowie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji "Materia Człowiek Kultura" nawiązuje do dwojga polskich noblistów – Marii Skłodowskiej - Curie oraz Czesława Miłosza.

W programie zaplanowano prezentacje krakowskich uczelni, panele dyskusyjne, wykłady oraz koncerty. W oficjalnym otwarciu, które odbyło się we czwartek (12 maja) udział wziął Andrzej Harężlak, wicewojewoda małopolski.

Na Rynku Głównym w Krakowie tradycyjnie przygotowane zostaną specjalne namioty, w których studenci zaprezentują krakowskie uczelnie m.in. Uniwersytet Jagielloński, Akademię Sztuk Pięknych, Politechnikę Krakowską, Wyższą Szkołę Teatralną, Uniwersytet Ekonomiczny. Oprócz tego będzie można zapoznać się z działalnością Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Konsulatu Generalnego Republiki Austrii w Krakowie, Instytutu Francuskiego w Krakowie, Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.

W ramach 11. edycji festiwalu zaplanowano czytanie poezji Czesława Miłosza w oprawie muzycznej, wystawy poświęcone życiu i twórczości Marii Skłodowskiej- Curie oraz niekomercyjną projekcję pięciu filmów poświęconych noblistce w Kinie Pod Baranami. Zwiedzić będzie można muzea, instytuty naukowe, instytuty kulturalne, pracownie naukowe, Obserwatorium Astronomiczne UJ i wiele innych, ciekawych miejsc.

Festiwal Nauki rozpoczął się 12 maja (czwartek) i potrwa do 14 maja (sobota). Pomysł zorganizowania Festiwalu Nauki zrodził się w 2000 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim i spotkał się z dużym uznaniem innych krakowskich uczelni. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wiedzy i nauki.

Szczegółowy program Festiwalu Nauki znajduje się na stronie: Festiwal Nauki w Krakowie
festiwal nauki uniwersytet rolniczy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj