ZIELONY URZĄD WOJEWÓDZKI
2011-03-16
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie otrzymał certyfikat „Zielone Biuro”. Tytuł ten przyznawany jest instytucjom, które w codziennym funkcjonowaniu stosują proekologiczne rozwiązania oraz promują działania przyjazne środowisku.

Oszczędność energii elektrycznej i papieru czy też niższe zużycie tonerów mają nie tylko pozytywny wpływ na środowisko naturalne. – mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski – Obniżamy również w ten sposób koszty administracyjne.

Certyfikat przyznany został biurom urzędu wojewódzkiego, które znajdują się przy ulicy Basztowej 22. Dokument jest ważny przez dwa lata, po tym okresie trzeba ubiegać się o niego ponownie.

Małopolski Urząd Wojewódzki przykłada dużą wagę do racjonalnego gospodarowania papierem. Jednostronnie zadrukowany papier jak również potwierdzenia faksu są wykorzystywane do wewnętrznych notatek, a jeśli jest to tylko możliwe, dokumenty drukowane są dwustronnie. W urzędzie funkcjonuje również elektroniczny obieg dokumentów przy wykorzystaniu intranetu i poczty elektronicznej, przez co ograniczany jest papierowy obieg dokumentów. Natomiast makulatura przekazywana jest bezpłatnie do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie. Na korytarzach znajdują się pojemniki do segregacji śmieci na tzw. „suchą frakcję”, do których pracownicy mogą wrzucać plastik, metal oraz papier. Ograniczamy również zużycie energii cieplnej i elektrycznej, używamy energooszczędnego sprzętu biurowego oraz żarówek.

Akcja „Zielone Biuro”, organizowana przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, to program skierowany do przedsiębiorstw, które w swojej codziennej działalności biurowej zużywają dużo energii, wody, materiałów biurowych, a zwłaszcza papieru. Jego głównym założeniem jest kreowanie proekologicznej świadomości pracowników oraz obniżenie kosztów funkcjonowania biura poprzez wykorzystanie takich rozwiązań, które przyczyniają się do zmniejszenia oddziaływania biura na środowisko. W akcji biorą udział m.in. hotele, banki, centra handlowe, urzędy.
zielone biuro
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj