DOŚWIADCZENI BIZNESMENI WSPIERAJĄ MŁODE FIRMY
2011-02-24
W Małopolsce działa ponad 300 tysięcy firm, z czego większość to małe przedsiębiorstwa. Wiele z nich niestety znika w pierwszych latach działalności. Zapobiec temu może program wsparcia młodych przedsiębiorców, prowadzony przez fundację księcia Karola. W środę (9 lutego) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się szkolenie dla mentorów, czyli biznesmenów, którzy będą pomagać młodym ludziom. Program prowadzony jest pod honorowym patronatem Stanisława Kracika, wojewody małopolskiego.

- Cieszę się, że ludzie sukcesu chcą pełnić funkcje mentorów dla młodych Polaków, którzy zastanawiają się, jak założyć i poprowadzić firmę – podkreślił Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się szkolenie dla mentorów, czyli biznesmenów, którzy będą pomagać młodym ludziom. Mentorzy uczyli się podstaw monitoringu i coachingu.

Program wsparcia dla młodych przedsiębiorców – Youth Businnes Poland działa już w województwie mazowieckim. Obecnie, dzięki inicjatywie Stanisława Kracika, wojewody małopolskiego oraz Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej uruchamiany jest w Małopolsce. Dzięki niemu młodzi przedsiębiorcy uzyskają pomoc w zakładaniu własnego biznesu oraz wsparcie finansowe na preferencyjnych warunkach. Najważniejsze natomiast jest to, że swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi będą dzielić się doświadczeni przedsiębiorcy.

Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów powołanych przez Księcia Karola, wspierających młodych przedsiębiorców w 38 krajach na całym świecie.
kracik Libura
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj