DOŚWIADCZENI BIZNESMENI WSPIERAJĄ MŁODE FIRMY
2010-11-13
W Małopolsce działa ponad 300 tysięcy firm, z czego większość to małe przedsiębiorstwa. Wiele z nich niestety znika w pierwszych latach działalności. Zapobiec temu może program wsparcia młodych przedsiębiorców, prowadzony przez fundację księcia Karola. Dzięki niemu młodzi biznesmeni mogą korzystać z rad doświadczonych kolegów oraz niskooprocentowanych pożyczek. Wczoraj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się inauguracja programu.

- Do Małopolski, ze względu na znajdujące się tu znakomite uczelnie, przyjeżdża wielu młodych ludzi. Zależy nam, żeby ich tu zatrzymać – podkreśla Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. - Jeśli stworzymy im warunki do zakładania i rozwijania firm, a taką szansę daje program księcia Karola, to region odniesie korzyści nie tylko finansowe. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie młodzi ludzie są głównym motorem zmian i postępu.

Program wsparcia dla młodych przedsiębiorców – Youth Businnes Poland działa już w województwie mazowieckim. Obecnie, dzięki inicjatywie Stanisława Kracika, wojewody małopolskiego oraz Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej uruchamiany jest w Małopolsce. Dzięki niemu młodzi przedsiębiorcy uzyskają pomoc w zakładaniu własnego biznesu oraz wsparcie finansowe na preferencyjnych warunkach. Najważniejsze natomiast jest to, że swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi będą dzielić się doświadczeni przedsiębiorcy.

Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów powołanych przez Księcia Karola, wspierających młodych przedsiębiorców w 38 krajach na całym świecie.
BPCC
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj