MEDALE I AWANSE DLA STRAŻAKÓW
2010-10-22
24 października (niedziela), podczas uroczystości w krakowskim Teatrze Słowackiego strażacy podsumowali działania przeciwpowodziowe prowadzone w Małopolsce przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12 mszą św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Potem, o godz. 16 goście spotkali się w Teatrze im. Słowackiego. W uroczystości wzięli udział wicepremier Waldemar Pawlak, Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji, gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Podczas spotkania strażacy PSP i OSP otrzymali medale, odznaczenia i awanse. Druhowie z OSP otrzymali złote i brązowe Krzyże Zasługi za działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej, Medale za Ofiarność i Odwagę za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego i mienia, Złote Znaki Związku OSP RP oraz Medale Honorowe im. Bolesława Chomicza. Strażakom Państwowej Straży Pożarnej województwa małopolskiego wręczono srebrne i brązowe odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Awanse na wyższe stopnie oficerskie otrzymało 9 strażaków.

Podczas uroczystości poznamy także wyniki Konkursu na „Najlepszą Ochotniczą Straż Pożarną Województwa Małopolskiego”. Zwycięzcą została Ochotnicza Straż Pożarna w Niepołomicach.
wóz strazacki, straż pożarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj