NASZ URZĄD PRZYJAZNY MALUCHOM
2012-10-29
Biura paszportowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz w delegaturach Urzędu w Tarnowie i Nowym Sączu zdobyły tytuły „Miejsc Przyjaznych Maluchom”.

W niedzielę (28 października) odbyło się spotkanie finałowe podczas którego Małopolski Urząd Wojewódzki otrzymał certyfikaty oraz loga akcji. Symbolami tymi oznakowane są w Krakowie wszystkie miejsca przyjazne dzieciom. Takie znaki będą wisiały w Krakowie oraz w delegaturach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w Tarnowie i w Nowym Sączu.

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zdobył tytuł „Miejsca przyjaznego Maluchom” po raz piąty, a delegatury urzędu w Tarnowie i Nowym Sączu po raz czwarty.

Kącik dla dzieci w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie znajduje się przy ul. Przy Rondzie 6, na parterze budynku, tam gdzie mieszkańcy Małopolski załatwiają swoje sprawy paszportowe. W Tarnowie kącik malucha znajduje się w oddziale paszportowym przy Al. Solidarności 5-9, natomiast w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 52. Specjalnie wydzielone miejsca dla dzieci, ulokowane są w taki sposób, by rodzice mogli przez cały czas załatwiania formalności w urzędzie doglądać swoich pociech.

Kąciki dla najmłodszych wyposażone są w kolorowe mebelki oraz dywany. Do dyspozycji dzieci są różnego rodzaju zabawki m.in.: pluszowe misie, bloki rysunkowe, kredki, książeczki, a także drewniane zabawki edukacyjne: układanki i klocki. W urzędzie przy ul. Przy Rondzie 6 znajduje się także oddzielny pokój dla matki z małym dzieckiem, w którym zapewniono intymność matkom, które chciałyby nakarmić lub przewinąć swoje dzieci. Pomieszczenie wyposażone jest w przewijak oraz nawilżające chusteczki.

Akcja „Miejca przyjazne maluchom”, organizowana co roku przez Gazetę Wyborczą oraz PR Inspiration, ma na celu stworzenie mapy miejsc w Małopolsce, do których rodzice bez problemów mogą wybrać się w towarzystwie dzieci. W akcji udział biorą krakowskie urzędy, banki, muzea, kina, restauracje oraz kościoły.
Kącik Malucha Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj