MAŁOPOLSKA OTWARTA NA INWESTYCJE
2010-09-28
Małopolska jako partner handlowy, rzetelna i profesjonalna obsługa zagranicznych przedsiębiorców oraz funkcjonowanie specjalnych stref ekonomicznych to główne tematy spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele placówek dyplomatycznych oraz izb gospodarczych z naszego województwa.

Współpraca międzynarodowa to szansa dla Małopolski – mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski – Dlatego należy wspierać inicjatywy przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w naszym województwie, tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy.

Wojewoda już po raz drugi w tym roku zaprosił konsulów państw posiadających swoje placówki dyplomatyczne w Małopolsce oraz przedstawicieli izb gospodarczych i handlowych. Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się w lutym tego roku dyskutowano o konkurencyjności naszego województwa, o inwestycjach oraz o możliwościach rozwoju współpracy gospodarczej, handlowej i naukowej. Uczestnicy debaty wspólnie zauważyli, że przedsiębiorcy zagraniczni, którzy planują rozpocząć swoją działalność w Małopolsce potrzebują rzetelnej informacji o instytucjach, które zajmują się profesjonalną obsługą inwestorów.
- Współpracą z naszym regionem zainteresowanych jest coraz więcej firm. Nie możemy czekać na inwestorów. Wspólnie musimy o nich zabiegać, a nawet wyprzedzać ich oczekiwania - mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. Wojewoda małopolski stara się pomóc zagranicznym inwestorom w rozwiązywaniu problemów, aby nie stanowiły one przeszkody dla przyszłych inwestycji. Dlatego podczas spotkania wręczył zaproszonym gościom materiały przygotowane m.in. przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Krakowski Park Technologiczny. Dzięki tym prezentacjom zagraniczni przedsiębiorcy dowiedzą się, gdzie mogą załatwić większość spraw formalnych oraz uzyskać pomoc przy rozwijaniu działalności.

W spotkaniu zorganizowanym 28 września (wtorek) przez wojewodę małopolskiego wzięli udział konsulowie oraz przedstawiciele izb gospodarczych i handlowych z 20 krajów m.in. Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Chorwacji, Ukrainy, Chile.
wojewoda konsul
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj