NOWE RONDO W BRZESKU
2010-03-09
W Brzesku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 768 z drogami gminnymi: ul. Szczepanowską i Okulickiego, powstanie nowe rondo. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji.

Rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Solskiego (droga wojewódzka nr 768) z ul. Szczepanowską i Okulickiego. Jest to ruchliwa trasa, która prowadzi do strefy gospodarczej miasta, gdzie znajdują się siedziby wielu firm. Skrzyżowanie jest bardzo kolizyjne, często dochodzi na nim do wypadków, jest trudne do pokonania dla kierowców, ponieważ ciężko jest im włączyć się do ruchu na tym odcinku. Nowe rondo nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale także wyeliminuje korki i usprawni ruch w tym miejscu.

W ramach inwestycji powstanie skrzyżowanie typu małe rondo, średnica zewnętrzna jezdni ronda wyniesie 32 m. Zostanie położona nowa nawierzchnia dróg i powstaną nowe chodniki.

Budowa tego ronda to końcowa część inwestycji, która rozpoczęła się dwa lata temu. Został już wyremontowany odcinek ul. Solskiego (która prowadzi od drogi krajowej nr 4 w kierunku dworca PKP w Brzesku). W ramach przebudowy zmieniono nawierzchnię, powstały dodatkowe pasy, nowe oznakowania oraz chodnik.

Koszt budowy ronda łącznie z modernizacją drogi wyniesie 8 mln zł, z czego 2,5 mln pochodzi ze środków gminy Brzesko, resztę przekazał Samorząd Województwa Małopolskiego. Planuje się, że rondo będzie gotowe w tym roku.
przejście dla pieszych droga ulica
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj