SPRZĘT SPORTOWY DLA GMINY BOCHNIA
2010-02-17
Piłki do koszykówki, łyżwy, kije i krążki do hokeja, siatki do piłki siatkowej – sprzęt sportowy za 5 tys. zł otrzymała gmina Bochnia za zwycięstwo w konkursie „Wszystkie gminy ćwiczą”. 15 lutego (poniedziałek), podczas sportowej imprezy w Proszówkach Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wręczył nagrodę wójtowi Jerzemu Lysemu.

- W gminie Bochnia oferta zajęć jest bardzo różnorodna – tak Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, podsumował wyniki konkursu. – Widać, że w tej gminie robi się dla zdrowego trybu życia bardzo dużo. I to nie tylko z myślą o osobach młodych, ale i tych, którzy już wyrośli z wieku dziecięcego.

- Wiadomo, że w mniejszych gminach dostęp do sportu jest utrudniony. Taki konkurs to bardzo dobry pomysł, bo motywuje nas do większego wysiłku w organizowaniu zajęć rekreacyjnych dla mieszkańców – podkreślił Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia.

Wojewoda małopolski ogłosił konkurs „Wszystkie gminy ćwiczą” rok temu. Konkurs miał wyłonić gminę, która najlepiej upowszechnia sport i rekreację wśród dzieci i młodzieży oraz najlepiej propaguje aktywny tryb życia wśród mieszkańców. Liczyło się wykorzystanie infrastruktury sportowej oraz procent budżetu gminy przeznaczany na sport.
Na konkurs nadesłano 66 zgłoszeń. O wyborze laureata zdecydowała różnorodność prowadzonych w gminie Bochnia zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz to, że gmina potrafi zachęcić do aktywnego spędzania czasu wielu mieszkańców w różnym wieku.

Oprócz nagrody głównej wojewoda wręczył także dyplomy trzem wyróżnionym samorządom: miastu Bochnia, gminie Wielka Wieś i gminie Mszana Dolna.
wszystkie gminy ćwicząwszystkie gminy ćwiczą
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj