DWIE „SCHETYNÓWKI” W POWIECIE MIECHOWSKIM
2009-11-12
Dwie nowe „schetynówki” powstały w powiecie miechowskim. W piątek (13 listopada) zmodernizowane drogi powiatowe w gminie Miechów oraz w Słaboszowie zostały oddane do użytku.

Otwarcie drogi w gminie Miechów odbyło się w miejscowości Siedliska o godz. 15.00, natomiast drugiej o godz. 15.30 w Słaboszowie. W spotkaniach udział wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Drogi zostały przebudowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Nowa „schetynówka” w gminie Miechów to wspólna inwestycja powiatu miechowskiego oraz gmin Miechów i Kozłów. W ramach inwestycji zmodernizowano ulicę Warszawską w Miechowie oraz drogę powiatową nr 1182 K łączącą miejscowości Pstroszyce, Kamionka i Chrapy. Wyremontowano drogi, pobocza, chodniki, zatoki parkingowe oraz przejścia dla pieszych. Postawiono również znaki drogowe i zamontowano bariery bezpieczeństwa. Koszt remontu tego 7,7 kilometrowego odcinka drogi wyniósł prawie 2,2 mln zł., z czego 974 tys. stanowi dofinansowanie z budżetu państwa.

Droga w Słaboszowie łączy miejscowości Janowice, Wilkowice, Dziaduszyce oraz Jazdowice (powiat miechowski). W ramach inwestycji utwardzono i wyrównano nawierzchnię drogi i pobocza, postawiono nowe znaki drogowe, oznaczono przejścia dla pieszych oraz zamontowano bariery bezpieczeństwa. Na realizację „schetynówki” powiat miechowski otrzymał z budżetu państwa ponad 970 tyś. zł. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 2,3 mln zł.

W tym roku, w ramach pierwszego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, zmodernizowanych zostanie w Małopolsce około 206 km dróg (prawie 68 km dróg gminnych oraz około 138 km dróg powiatowych).
schetynowka drogaschetynowka drogaschetynowka droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj