NAJLEPSZY NAUCZYCIEL W MAŁOPOLSCE
2009-10-15
Pani Monika Mystkowska, polonistka w Szkole Podstawowej w Trąbkach k/Wieliczki została Najlepszym Nauczycielem Roku Szkolnego 2008/2009 w Małopolsce. Laureatka konkursu otrzymała specjalną nagrodę od wojewody małopolskiego – wyjazd do Dijon, gdzie będzie mogła zapoznać się z systemem edukacji we Francji.

Uroczystości odbyły się 15 października (czwartek) o godz. 12.00 w szkole podstawowej w Trąbkach k/Wieliczki. Nagrodę wręczył Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Pani Monika Mystkowska ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zakresu poradnictwa i pomocy psychologicznej. W Szkole Podstawowej w Trąbkach pracuje od 3 lat. Organizuje ortograficzne zajęcia wyrównawcze dla uczniów oraz prowadzi koło teatralne. Jej podopieczni są laureatami wielu konkursów m.in. ortograficznych, recytatorskich, teatralnych.

Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela zorganizowany został przez „Dziennik Polski”.

Celem konkursu jest zaprezentowanie oraz wyróżnienie nauczycieli cieszących się autorytetem i uznaniem wśród uczniów małopolskich szkół. Szczególny charakter konkursu polegał na tym, że to uczniowie, poprzez głosowanie zdecydowali komu został przyznany tytuł Nauczyciela Roku.

Tytuł Nauczyciela Roku został przyznany w trzech kategoriach:
- nauczyciel szkoły podstawowej
- nauczyciel gimnazjum i szkoły średniej
- nauczyciel małej szkoły – do 200 (mała szkoła może być podstawówką, gimnazjum, szkołą średnią, jedynym kryterium jest liczba uczniów). Patronem i fundatorem nagrody w tej kategorii jest Stanisław Kracik, burmistrz Niepołomic.

Nauczyciele Roku, którzy zgromadzili największą liczbę głosów w każdej z kategorii, otrzymają nagrody w wysokości 5000 złotych każda, a wyróżnione szkoły pomoce dydaktyczne. Wojewoda małopolski ufundował dla nauczyciela, który zdobył największa liczbę głosów nagrodę specjalną – wyjazd studyjny do Dijon. Podczas pobytu we Francji zwycięzca konkursu będzie mógł poznać zasady funkcjonowania systemu nauczania. Pani Monika Mystkowska odwiedzi Dijon jeszcze w tym roku.
nauczyciel roku
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj