646. INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO NA UJ
2009-09-28
W czwartek (1 października) Jerzy Miller, wojewoda małopolski wziął udział w 646. inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Otwarcie roku akademickiego odbyło się o godz. 11.00 w Auli Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie.

Inaugurację poprzedziła msza święta, którą odprawił Kardynał Stanisław Dziwisz o godz. 9.00 w Kolegiacie św. Anny, przy ul. św. Anny 12 w Krakowie.
Po mszy tradycyjny pochód profesorów przeszedł ulicami Krakowa z najstarszego budynku UJ - Collegium Maius do Auditorium Maximum.

Uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęło się o godz. 11.00. W trakcie spotkania zostały wręczone indeksy studentom pierwszego roku. Następnie prof. Franciszek Ziejka wygłosił wykład inauguracyjny na temat „Forteca polskości. O symbolice domu w literaturze polskiej czasów niewoli”.

W tym roku na Uniwersytecie Jagiellońskim będzie się kształcić ponad 40 tysięcy studentów, z czego naukę na pierwszym roku rozpocznie ponad 13 tysięcy. Uniwersytet uruchomił od tego roku 20 nowych specjalności m.in.: zarządzanie organizacjami publicznymi i obywatelskimi, języki i kultura krajów romańskich, pedagogika szkolna.
Uniwersytet Jagielloński
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj