KONGRES KULTURY POLSKIEJ
2009-09-21
Wybitni przedstawiciele świata kultury i nauki przyjechali do Krakowa, aby dyskutować o miejscu i roli kultury w naszym kraju. W ramach VI Kongresu Kultury Polskiej odbyło się 5 sesji plenarnych, 26 sympozjów, dyskusje na temat kultury w społeczeństwie, a także koncerty, spektakle i wystawy.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Jerzy Hausner, Leszek Balcerowicz, Janusz Sepioł, Agnieszka Holland, oraz Andrzej Wajda. W uroczystym otwarciu Kongresu, które odbyło się 23 września (środa) o godz. 9.00 udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

W ramach obrad, które odbywały się w gmachu Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się sesje plenarne, wykłady, odczyty oraz dyskusje na temat kultury polskiej w społeczeństwie, kondycji filmu polskiego i szansach polskiej kinematografii, a także na temat zarządzania kulturą i jej finansowania.

Kongres Kultury Polskiej trwał do 25 września (piątek). Inicjatorem i honorowym patronem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje o kongresie można znaleźć na stronie:Kongres Kultury Polskiej
kongres kultury polskiej
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj