ODZNACZENIE DLA ANNE HALL
2009-07-16
Anne Hall, Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych Ameryki kończy swoją misję dyplomatyczną w Krakowie. Z tej okazji Jerzy Miller, wojewoda małopolski uhonorował ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

„Żegnam dziś nie tylko Konsul Generalną, ale przede wszystkim żegnam Anne Hall, osobę, która mocno zaangażowała się w sprawy Krakowa i zacieśnianie więzi między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Stała się Pani nie tylko przedstawicielem Ameryki w Polsce, ale przede wszystkim ambasadorem Polski w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że będzie Pani wracać do Krakowa, a zwłaszcza do tych miejsc, które podczas pełnienia misji dyplomatycznej stały się Pani szczególnie bliskie” – powiedział Jerzy Miller, wojewoda małopolski, wręczając Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenie zostało przyznane na wniosek wojewody małopolskiego przez Prezydenta RP za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy.

Anne Hall rozpoczęła służbę dyplomatyczną w Krakowie 8 sierpnia 2006 roku. Wcześniej w latach 2001-2005 pracowała w Biurze ds. Europy, gdzie uczestniczyła m.in. w negocjacjach prowadzących do wypracowania planu pokojowego Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Cypru (2004) oraz zajmowała się sprawami dotyczącymi Skandynawii i krajów bałtyckich. Pracowała również w Departamencie Stanu m.in. dla Sekretarza Stanu Christophera Warrena, Zastępcy Sekretarza ds. Konsularnych Maury Harty oraz dla Sekretarza Marca Grossmana. W latach 1999-2000 kierowała sekcją konsularną w Szanghaju, w Chinach oraz działami ekonomicznymi konsulatów w Sao Paulo (Brazylia) i w Barranquilla (Kolumbia). Zna język chiński, hiszpański, portugalski oraz polski.

W czasie pełnienia misji dyplomatycznej w Krakowie, Anne Hall angażowała się w projekty prowadzone przez Konsulat Generalny USA m.in. współpracowała z inwestorami w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej, przewodniczyła zarządowi Szkoły Amerykańskiej w Krakowie, organizowała wizyty delegacji cywilnych i wojskowych, np. Sekretarza Obrony Roberta Gatesa w lutym 2009 roku. Ponadto, przyczyniła się do podpisania umowy partnerskiej między Tatrzańskim Parkiem Narodowym a amerykańskim Parkiem Narodowym Gór Skalistych we wrześniu 2007 roku w Zakopanem. Dzięki umowie polscy pracownicy parku odwiedzili wiele parków amerykańskich i poznali zasady ich funkcjonowania. Efektem tych wizyt było wprowadzenie po raz pierwszy w Polsce pełnego programu wolontariatu w Tatrzańskim Parku Narodowym, wzorowanego na podobnych rozwiązaniach w Parku Narodowym Gór Skalistych. Wolontariusze Tatrzańskiego Parku Narodowego m.in. patrolują tatrzańskie szlaki, zarządzają i monitorują ruch turystyczny oraz sprzątają szlaki.
miller konsul usa anne hall stany zjednoczone
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj