ZAMÓWIENIA PUBLICZNE - NAJLEPIEJ LICYTOWAĆ PRZEZ INTERNET
2009-05-04
Oszczędności rzędu nawet 20 procent mogą przynieść samorządom i instytucjom publicznym licytacje elektroniczne. Zamiast zwykłego przetargu można zastosować system identyczny z aukcją internetową.

Bezpłatną platformę udostępnia Urząd Zamówień Publicznych, a licytować można wszystko - od zakupu papieru do drukarek aż po budowę mostu. Żeby przekonać urzędników i samorządowców do tej formy prowadzenia przetargów, Jerzy Miller, wojewoda małopolski zorganizował szkolenie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

W ubiegłym tygodniu Małopolski Urząd Wojewódzki zamawiał w drodze licytacji sprzęt komputerowy. Udało się uzyskać cenę niższą o 17 procent niższą od wyjściowej. W najbliższym czasie licytowane będą prace remontowe pomieszczeń urzędu. Urząd wojewódzki aukcje internetowe stosuje od paru lat i zawsze udawało się dzięki temu uzyskać oszczędności.

Jerzy Miller pragnie teraz zachęcić podległe mu służby oraz małopolskich samorządowców do stosowania tej formy zamówień publicznych. Dla nich przeznaczone było szkolenie, które poprowadził w Krakowie pracownik Urzędu Zamówień Publicznych.
MUW
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj