FAIR PLAY W MAŁOPOLSCE
2009-04-08
W środę (8 kwietnia) Jerzy Miller, wojewoda małopolski wręczył listy gratulacyjne małopolskim firmom, które uzyskały certyfikaty „Przedsiębiorstwo Fair Play 2008”.

W grudniu 2008 roku zakończyła się XI edycja Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Jest to realizowane na skalę ogólnopolską przedsięwzięcie, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, uwzględniające między innymi sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów.

Celem programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalna, a także władzą lokalną i państwową. Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

Do ubiegłorocznej, XI edycji programu zgłosiło się 798 firm z całej Polski, spośród których 753 przeszły dwustopniową weryfikację i spełniając wymagania regulaminowe, decyzją Kapituły Programu, uzyskały tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2008.

Z Małopolski certyfikaty uzyskało 50 firm.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” realizowany jest przez „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” i afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
miller fair play przedsiębiorcy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj