WYRÓŻNIONY MEDALEM KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
2008-12-18
W sobotę (20 grudnia) o godz. 9:30 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa dr. Josef Peter Mertes, Prezydent Dyrekcji Nadzoru Pedagogicznego i Usług Landu Nadrenii-Palatynatu został uhonorowany medalem Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystości wziął udział Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski.

Dr. Josef Peter Mertes został uhonorowany medalem za pracę na rzecz języka polskiego i kultury polskiej w Nadrenii-Palatynacie. Wyróżnienie zostało przyznane przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej na wniosek Małopolskiego Kuratora Oświaty. Medal wręczył Grzegorz Chorąży, Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Dr Josef Peter Mertes od 2000 roku sprawuje funkcję Prezydenta Dyrekcji Nadzoru Pedagogicznego i Usług w Trewirze, w landzie Nadrenia-Palatynat. Od początku urzędowania zaangażował się we współpracę z Polską, Małopolską i Województwem Opolskim. Patronuje tworzeniu szkół partnerskich z Małopolski i Nadrenii-Palatynatu, w zakresie wymiany młodzieży, podnoszeniu kwalifikacji zawodowych nauczycieli, dyrektorów szkół i pracowników nadzoru pedagogicznego. Wspiera realizację projektów z programu Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie". Od kilku lat współpracuje z fundacją "Semper Polonia", która opiekuje się nauczycielami języka polskiego na całym świecie.

W kwietniu 2006 wieloletnie kontakty Nadzoru Pedagogicznego i Usług Landu Nadrenia-Palatynat i Kuratorium Oświaty w Krakowie zostały przypieczętowane umową o współpracy międzynarodowej na polu edukacji między Prezydentem ADD, Wojewodą Małopolskim i Małopolskim Kuratorem Oświaty.
Medal Komisji Edukacji Narodowej
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj