POMOC DLA ROLNIKÓW
2008-10-02
Rolnicy, którzy ucierpieli w wyniku huraganu, jaki 15 sierpnia przeszedł nad północną częścią Małopolski mogą starać się o pomoc finansową. Do 10 października poszkodowani mogą składać wnioski w tej sprawie do Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej.

Rolnicy mogą otrzymać pomoc w formie jednorazowego zasiłku celowego na zasadach określonych w ustawie o pomocy społecznej.

Wysokość zasiłku dla jednej rodziny nie może być wyższa niż 15 tys. zł. Pieniądze można przeznaczyć na odbudowę szkód spowodowanych m.in. w budynkach inwentarskich, magazynowo-składowych, szklarniach oraz na naprawę urządzeń rolniczych.

Zniszczenia spowodowane przez sierpniowy huragan zweryfikowały komisje powołane przez Jerzego Millera, Wojewodę Małopolskiego. Szkody oszacowano na 302 tys. 475 zł:
- gmina Książ Wielki – 140 tys. 550 zł
- gmina Kozłów – 161 tys. 925 zł.

W gminie Książ Wielki straty poniosło 13 gospodarstw indywidualnych i Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna. W gminie Kozłów – 8 gospodarstw indywidualnych.

Pomoc udzielana będzie na wniosek rolników, który należy złożyć do 10 października w Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej.


Szczegółowe warunki realizacji programu pomocy dla poszkodowanych w wyniku huraganu rodzin rolniczych ustala rozporządzenie Rady Ministrów z 26 września br.
Silny wiatr
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj