AMBASADOR REPUBLIKI KAZACHSTANU U WOJEWODY
2008-05-19
O polskich doświadczeniach w zakresie przeprowadzania reform, kompetencjach administracji rządowej oraz funkcjonowaniu samorządów terytorialnych rozmawiał w poniedziałek (19 maja) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski podczas spotkania z Aleksejem Wołkowem, Ambasadorem Republiki Kazachstanu.

Delegacja z Kazachstanu przebywać będzie w Polsce do 23 maja. Wizyta związana jest z realizacją Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (United Nations Development Programme - UNDP). Celem UNDP jest udzielanie pomocy technicznej i finansowej krajom rozwijającym się przy opracowywaniu programów rozwoju. Delegacja Kazachstańska chciałaby skorzystać z doświadczeń polskich m.in. w przygotowywaniu ustaw służących przeprowadzeniu reform oraz stworzeniu instytucji samorządowych w Kazachstanie.

Ambasadorowi, podczas spotkania z Wojewodą, towarzyszyli m.in. Zhanargul Kusmangalieva, Dyrektor Instytutu Parlamentaryzmu, Bakhyt Abdildina, Dyrektor Departamentu Efektywnego Zarządzania i Rozwoju Terytorialnego, Margułan B. Baimukhan, Radca Handlowy Ambasady Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz posłowie do Parlamentu Kazachstanu, przewodniczący partii politycznych, przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Flaga Kazachstanu
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj