Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
2024-05-24

Na co dzień stoją na straży bezpieczeństwa Małopolan. Niestraszne są im pożary i klęski żywiołowe. Zawsze gotowi nieść pomoc. Strażacy, bo o nich mowa, dziś w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie obchodzili swoje święto.

W uroczystości wzięła udział I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger, która wręczyła odznaczenia państwowe. Obecni byli także małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Przemysław Przęczek oraz wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Edward Siarka.

- Maj to miesiąc szczególnych podziękowań dla strażaków. Dziękuję za Państwa pracę, za poczucie odpowiedzialności, za sprawne i  szybko podejmowane działania. To obowiązki wykonywane często nawet z narażeniem życia. Wasza postawa jest  wzorem oddania i poświęcenia drugiemu człowiekowi. To właśnie dzięki Państwa służbie możemy czuć się bezpiecznie - mówi I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.
 
Podczas uroczystej zbiórki I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger wręczyła zasłużonym strażakom odznaczenia państwowe. Prezydent RP Andrzej Duda nadał  Medale za Długoletnią Służbę: 4 Złote, 26 Srebrnych i 43 Brązowe.
 
Podczas wydarzenia wręczone zostały także odznaczenia resortowe oraz awanse na wyższe stopnie dla strażaków PSP i druhów OSP z województwa małopolskiego.
 
- Serdecznie gratuluję wręczonych odznaczeń i awansów. Życzę ciągłej satysfakcji z pełnionych obowiązków - dodaje wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.
 
Małopolska brać strażacka
W Małopolsce jest około 70 tysięcy strażaków ochotników. Zawodowych strażaków jest natomiast ponad 2 tysiące. Codziennie na służbie, przez 24 godziny na dobę, pracuje ponad 400 strażaków.


20240524_PSP 20240524_PSP 20240524_PSP 20240524_PSP 20240524_PSP 20240524_PSP 20240524_PSP
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj