Cypryjska para prezydencka z wizytą w Krakowie
2024-05-23

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar  uroczyście powitał na lotnisku Kraków-Balice prezydenta Republiki Cypryjskiej Nikosa Christodulidisa oraz jego małżonkę Philippę Kraserę.
 
Wizyta cypryjskiej pary prezydenckiej rozpoczęła się wczoraj w Warszawie. Goście wzięli udział w oficjalnych spotkaniach z prezydentem RP Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, z marszałkiem Sejmu RP Szymonem Hołownią oraz premierem Donaldem Tuskiem.

W obecności obu prezydentów podpisano dwa memoranda dwustronne: memorandum o współpracy polsko-cypryjskiej w dziedzinie sportu podpisał minister sportu i turystyki Sławomir Nitras oraz cypryjska minister ds. europejskich Marilena Raouna. Następnie cypryjska minister oraz podsekretarz stanu w MSZ Marek Prawda podpisali dwustronne memorandum ws. własności intelektualnej.

Oficjalna część wizyty zakończyła się wieczorem 23 maja. Następnie para prezydencka udała się do Krakowa.
 
- Stosunki między Polską a Cyprem są  serdeczne i oparte na współpracy. Wizyta w Polsce delegacji cypryjskiej z prezydentem na czele  jest dowodem na naszą gotowość do pogłębiania tych relacji. Jestem przekonany, że rozmowy i spotkania, które odbywają się podczas tej wizyty, przyczynią się do silniejszego zacieśnienia więzi między naszymi krajami, a także do realizacji wspólnych inicjatyw, które przyniosą korzyści obu narodom – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
 
Piątek 24 maja cypryjska para prezydencka planuje spędzić w Krakowie. W programie wizyty znalazło się zwiedzanie m.in. Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Starego Miasta w Krakowie.

20240523_Prezydent_Cypru 20240523_Prezydent_Cypru 20240523_Prezydent_Cypru 20240523_Prezydent_Cypru
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj