Ostatnie pożegnanie śp. Krzysztofa Radwana
2024-05-23

Był wieloletnim dyrektorem Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i zasłużonym członkiem Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Podczas jego kadencji Muzeum kompleksowo rozwinęło swoje skrzydła. Na cmentarzu Rakowickim odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Krzysztofa Radwana. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

– Krzysztof Radwan był jednostką wybitną. Stojąc na czele Muzeum Lotnictwa Polskiego, rozwinął szereg obszarów jego działalności. Dzięki jego zaangażowaniu i pasji Muzeum stało się ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski. Był też współorganizatorem wielu projektów związanych z zachowaniem tradycji lotniczej. Jego dokonania i zamiłowanie do lotnictwa były inspiracją dla kolejnych osób – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Krzysztofa Radwana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie zostało przyznane za wybitne zasługi dla rozwoju muzealnictwa oraz popularyzowanie historii polskiego lotnictwa. Podczas uroczystości pogrzebowych wicewojewoda Elżbieta Achinger przekazała odznaczenie na ręce żony zmarłego.

Więcej o Krzysztofie Radwanie: https://dzieje.pl/wiadomosci/zmarl-krzysztof-radwan-wieloletni-dyrektor-muzeum-lotnictwa-polskiego


20240523_Pogrzeb_Krzysztof_Radwan 20240523_Pogrzeb_Krzysztof_Radwan 20240523_Pogrzeb_Krzysztof_Radwan 20240523_Pogrzeb_Krzysztof_Radwan 20240523_Pogrzeb_Krzysztof_Radwan 20240523_Pogrzeb_Krzysztof_Radwan 20240523_Pogrzeb_Krzysztof_Radwan
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj