2018-04-23
4 maja nie pracujemy
Zgodnie z zarządzeniem Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 4 maja br. (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej. Urzędy będą natomiast otwarte w sobotę, 19 maja.

Zarządzenie w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2018 r. dla pracowników urzędów administracji rządowej dotyczy rządowej administracji centralnej (ministerstwa i urzędy centralne) oraz terenowej (m.in. urzędy wojewódzkie, administracja skarbowa, nadzór budowlany, inspekcje i urzędy statystyczne). Przepisy zarządzenia nie mają zastosowania do administracji samorządowej (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin), w których czas pracy regulowany jest odrębnymi przepisami.

Treść zarządzenia
2018-04-21
#Zdążyćprzedwakacjami – sobota z paszportami, Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanym Informatorem Pacjenta
Wybierając się na urlop zagraniczny, często zapominamy o sprawdzeniu, czy nasz paszport jest ważny oraz czy mamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto pomyśleć o wyrobieniu tych dokumentów dużo wcześniej, by bez stresu oczekiwać na wakacyjny wyjazd. Nie zostawiajmy składania wniosków na ostatnią chwilę! Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, gdy ktoś tuż przed wyjazdem orientował się, że jego paszport stracił ważność. Było już wtedy za późno, aby wyrobić nowy dokument…

Przed wakacjami zarówno Oddział Paszportowy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, jak i punkt obsługi ubezpieczonych Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przeżywają oblężenie. Aby stworzyć klientom dodatkową szansę na wyrobienie paszportu oraz EKUZ, obydwa punkty były otwarte także w tę sobotę.
2018-04-20
 Zatrudnimy operatorów numerów alarmowych
Interesuje Cię system służb powiadamiania ratunkowego?
Jesteś odporny na stres, a umiejętność koncentracji jest Twoją mocną stroną?
Posługujesz się językiem obcym w stopniu komunikatywnym i lubisz pracę przy komputerze?

Zostań operatorem numerów alarmowych w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW - Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie!


Na Twoje zgłoszenia czekamy do 7 maja 2018 r.

Szczegółowe informacje tutaj.
2018-04-20
Po udanym pilotażu, numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR
Od kwietnia do grudnia będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

Przejęcie obsługi zgłoszeń z numeru alarmowego 997 przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego spowoduje odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Dyspozytorzy z Policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Przypominamy, że operatorzy numerów alarmowych w CPR odebrali w zeszłym roku prawie 8,5 mln fałszywych zgłoszeń (prawie 45 proc. wszystkich). Odsetek zgłoszeń fałszywych w 2017 r. zmniejszył się o ponad 2 proc. Jednak w dalszym ciągu jest to ogromna liczba zgłoszeń.
2018-04-19
Młodzież z Hiszpanii z wizytą w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik gościł kolejną grupę młodzieży z Hiszpanii z Asociación Pro Tradición y Cultura Europea (APTCE). Stowarzyszenie to promuje wśród młodzieży wartości  związane z chrześcijańską tradycją kultury europejskiej. Młodzi Hiszpanie odwiedzają Polskę, aby lepiej poznać historię i obyczajowość naszego kraju. Współorganizatorem wizyt ze strony polskiej jest Fundacja im. Tadeusza Kościuszki.

Przedstawicielka hiszpańskiej grupy przekazała na ręce wojewody list od przewodniczącego Samorządowego Regionu Kantabrii. W liście tym, jak i podczas spotkania podkreślono znaczenie dobrych relacji polsko-hiszpańskich oraz wymiany młodzieży między szkołami z Małopolski i Kantabrii. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w Krakowie i wyrazili wolę odwidzenia naszego miasta ponownie i to w niedalekiej przyszłości.

Serdecznie zapraszamy!
2018-04-18
Organizacja ruchu drogowego w Krakowie a wymogi ochrony konserwatorskiej
Jednym z wątków podnoszonych w odniesieniu do prowadzonej przez Małopolski Urząd Wojewódzki kontroli organizacji ruchu drogowego w Krakowie jest odpowiednie oznakowanie w obszarach objętych ochroną układu urbanistycznego.

Dlatego też z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odbyło się dziś spotkanie z udziałem przedstawicieli Wydziału Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie z małopolskim konserwatorem zabytków Janem Janczykowskim.

W czasie spotkania przypomniano wymogi prawne związane zarówno z organizacją ruchu drogowego (w tym z właściwym oznakowaniem przyjętych rozwiązań), jak i z przepisami dotyczącymi ochrony konserwatorskiej.
2018-04-17
#Zdążyćprzedwakacjami – sobota z paszportami, Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanym Informatorem Pacjenta
W najbliższą sobotę, czyli 21.04.2018, będzie można załatwić sprawy paszportowe (złożyć wniosek o paszport, odebrać paszport) oraz wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. W godzinach 9.00-14.00 czynne będą Oddział Paszportowy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (Kraków, ul. św. Sebastiana 11, parter) oraz punkt obsługi ubezpieczonych Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (Kraków, ul. Batorego 24).

Serdecznie zapraszamy!


Małopolski Urząd Wojewódzki i Narodowy Fundusz Zdrowia przypominają, że paszport oraz EKUZ są niezbędne podczas zagranicznych podróży. Nie czekajmy na ostatnią chwilę! Warto wyrobić te dokumenty wcześniej, by zdążyć przed wakacjami! Czas oczekiwania na paszport to 30 dni (maksymalnie). EKUZ wydawany jest w dniu złożenia wniosku. Warto sprawdzić, czy mamy wszystkie wymagane dokumenty, zanim spakujemy walizki na wyjazd…
wstecz    do góry     drukuj