2018-12-15
Spotkanie opłatkowe Oddziału Małopolskiego Polskiego Związku Głuchych
W sobotnie przedpołudnie odbyło się przedświąteczne spotkanie zorganizowane przez Oddział Małopolski Polskiego Związku Głuchych. W tradycyjnym opłatku uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Spotkanie upłynęło w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Wojewoda podziękował prezesowi Adamowi Strumidle za zaproszenie i wspomniał dotychczasową owocną współpracę. Korzystając z okazji, złożył również wszystkim uczestnikom wydarzenia świąteczne życzenia.
2018-12-15
O środkach rządowych na drogi samorządowe, osuwiska i dla kół gospodyń wiejskich
Fundusz Dróg Samorządowych, środki rządowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i wsparcie finansowe dla kół gospodyń wiejskich – to główne tematy czwartkowej rozmowy z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem w Radiu Kraków.

– To rzeczywiście duża zmiana, jeśli chodzi o dystrybucję środków z rządu do samorządu na remonty oraz inwestycje dróg powiatowych i gminnych. To przełom – ustawa, która weszła w życie 5 grudnia daje duże możliwości pozyskania środków przez samorządy, ale nie zamyka tego w cyklu rocznym – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

2018-12-15
Jesteśmy na Instagramie!
Z przyjemnością informujemy, że ruszył profil Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na Instagramie. Można go znaleźć pod nazwą „malopolskiurzadwojewodzki”. Zachęcamy do śledzenia! Na pierwszych odwiedzających czeka konkurs z nagrodami. Szczegóły znajdą Państwo na Instagramie.

Zapraszamy również do obserwowania profili MUW na Facebooku (@muwkrakow), na Twitterze (@Malopolski_UW) oraz na Flickrze („Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie”).

2018-12-15
Zostań operatorem numerów alarmowych!
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poszukuje chętnych na stanowisko operatora numerów alarmowych w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW - Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie!

Jeśli interesuje Cię system służb powiadamiania ratunkowego i jesteś odporny/a na stres, a oprócz tego posługujesz się językiem obcym w stopniu komunikatywnym oraz lubisz pracę na komputerze – to praca właśnie dla Ciebie!

Na zgłoszenia czekamy do 21 grudnia 2018 roku. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Więcej informacji tutaj.
2018-12-15
Co zrobić, jeżeli prezent okaże się nietrafiony?
Grudzień jest miesiącem szczególnego obdarowywania prezentami. Może przynieść je Mikołaj, mogą się znaleźć pod choinką, czy pod poduszką, ale zawsze powinny sprawiać radość.

Co zrobić, jeżeli prezent okaże się nietrafiony? Czy Konsument może zwrócić taki towar w każdym sklepie? Konsumenci często nie wiedzą, czy mogą zwrócić towar, a jeżeli tak – to na jakich zasadach. Z tego powodu, Inspekcja Handlowa w Krakowie rozpoczęła kolejną, po dotyczącej różnic między rękojmią i gwarancją, akcję informacyjno-edukacyjną, wyjaśniającą zasady zwrotu pełnowartościowego towaru.

Poza spotem, dostępnym np. na portalu Facebook i Twitter , IH w Krakowie przygotowała dla Konsumentów krótki poradnik, z którego dowiedzą się, że możliwość zwrócenia pełnowartościowego towaru zależy od sposobu, w jaki ten towar został nabyty: czy przez Internet, czy w sklepie stacjonarnym.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Krakowie.
2018-12-14
Posiedzenie Prezydium Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa
Dziś odbyło się posiedzenie Prezydium Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Uczestniczyli w nim m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik, a także Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk, dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Posiedzenie Prezydium SKOZK było okazją do podsumowania działań związanych z ratowaniem krakowskich zabytków. W kolejnym roku przewidziano wsparcie na ten cel w wysokości 30 milionów złotych z budżetu państwa.
2018-12-14
„Głos z Krakowa” z wojewodą Piotrem Ćwikiem
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem Radia Maryja. W audycji „Głos z Krakowa” podsumował obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspomniał o rozwijaniu najdłuższej flagi biało-czerwonej, wrześniowym pikniku patriotycznym, grach miejskich i pikniku wojskowym. Rozmowa dotyczyła również ostatniej konferencji „Praca dla Polski”, podczas której premier Mateusz Morawiecki i ministrowie jego gabinetu podsumowali 3 lata sprawowania władzy.

– Mam nadzieję, że te uroczyste obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości pozostaną w nas samych. Tak przecież powinno wyglądać nasze świętowanie. Ono być może przemija, jeśli chodzi o wydarzenia, ale pozostaje w nas uczucie wdzięczności wobec wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego, że Polska w 1918 r. odzyskała niepodległość – powiedział wojewoda Piotr Ćwik, przypominając też projekty „(Mało)polski Szlak Pamięci o Roku 1918 i „Małopolska pamięta o Legionistach”, które zainicjował.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.
wstecz    do góry     drukuj