close
2017-05-26
Obchody Święta Samorządu
Święto Samorządu ma swą kilkunastoletnią tradycję. To dzień, który pozwala na refleksję o obecnej roli i przyszłych wyzwań, jakie czekają polskie samorządy.

Uroczyste obchody Dnia Samorządowca odbyły się również w Krakowie. Z ich okazji Józef Pilch, wojewoda małopolski, wręczył dziś w Urzędzie Miasta Krakowa odznaczenia państwowe za długoletnią służbę, nadane przez Prezydenta RP.

- Rolą członka samorządu jest aktywne uczestnictwo w życiu publicznym. To także uważne słuchanie i podejmowanie działań na rzecz lokalnych wspólnot. Dlatego dzisiejsze święto jest tak naprawdę świętem całej społeczności naszego regionu – mówił dziś wojewoda Józef Pilch.

2017-05-26
Promesa dla gminy Łużna
Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył wójtowi gminy Łużna Kazimierzowi Krokowi promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dokument został wręczony w Urzędzie Gminy.

Gmina Łużna otrzyma dofinansowanie w wysokości 240 000 zł w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych na wykonanie zadań:
- remont drogi gminnej Mszanka – Kozica w miejscowości Mszanka,
- remont drogi gminnej Łużna – Słoneczna w miejscowości Łużna,
- remont drogi gminnej Łużna – Wałęgówka II w miejscowości Łużna.

2017-05-26
Ogłoszenie o naborze  na członków Wojewódzkich Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych
Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi nabór na kandydatów na członków wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych (kadencja obejmująca lata 2018-2023).

Dokumenty należy składać do 5 czerwca 2017 roku do Biura Rzecznika Praw Pacjenta (ul. Młynarska 46, 01-171 Warszawa) w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Przedstawiciel do WKZM (ze wskazaniem województwa)”.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru zostały umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej.
2017-05-25
Jubileusz MPO
MPO Kraków na przestrzeni wieków wykształciło niezwykle sprawny system, który pomaga tworzyć wizytówkę Krakowa jako miasta nowoczesnego i zadbanego. System ten w gronie ekspertów uchodzi za wzór, a wśród jego naśladowców możemy odnaleźć miasta i gminy z całej Polski. Dziś w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa obchodzono 150-lecie samorządowego modelu oczyszczania miasta Krakowa.

- To niezwykły zaszczyt uczestniczyć w tym ważnym jubileuszu, który łączy się nierozerwalnie z rocznicą odrodzenia krakowskiego samorządu. W dniu Państwa święta musimy pamiętać, że na sukces i dorobek Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania składa się wysiłek i zaangażowanie wielu pokoleń pracowników. Ich wkład dla dobra wspólnego krakowian był i jest nieoceniony. Pamiętamy o Waszym zaangażowaniu podczas Światowych Dni Młodzieży. To właśnie dzięki Waszej pracy mogliśmy być dumni z Krakowa przed licznie odwiedzającymi nasze miasto pielgrzymami z całego świata – mówił na dzisiejszej uroczystości wojewoda Józef Pilch.
2017-05-24
Wizyta ambasador Węgier w Krakowie
Przyjaźń polsko-węgierska znana jest nie tylko z powiedzenia. Potwierdza ją także wizyta, która miała miejsce dzisiaj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Wicewojewoda Piotr Ćwik spotkał się z ambasador Węgier dr Orsolyą Zsuzsanną Kovács. Towarzyszyła jej konsul generalna Węgier w Krakowie dr hab. Adrienne Körmendy.

Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. węgierskie obchody 500-lecia reformacji w Europie, a także udział minister Elżbiety Rafalskiej w II Budapeszteńskim Forum Demograficznym w ramach Budapeszteńskiego Szczytu Rodziny.

2017-05-24
Święto Wojsk Specjalnych
Wojska Specjalnie świętowały swe dziesiąte urodziny. Z tej okazji w siedzibie Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie odbyły się uroczystości połączone z obchodami święta komandosów. Wziął w nich udział również wojewoda małopolski Józef Pilch.

Obchody rozpoczęto mszą św. celebrowaną przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

W czasie uroczystego apelu wyróżniającym się żołnierzom wręczono honorowe wyróżnienia – kordziki, tytuły honorowe „Zasłużony żołnierz RP” oraz odznaki.

2017-05-23
Troszczę się, więc jestem
To maksyma, którą można zobaczyć w jednej z sal Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Kształcą się tam m.in. przyszłe pielęgniarki. To szczególnie symboliczne. Oto bowiem w budynku, w którym w 1940 roku osadzono pierwszy transport więźniów do Auschwitz, dziś uczy się, jak ratować ludzkie życie.

Szkołę odwiedził dziś wojewoda małopolski Józef Pilch w towarzystwie starosty i wicestarosty oświęcimskiego. Podczas spotkania z władzami uczelni – na czele z rektorem prof. Witoldem Stankowskim – Józef Pilch zapoznał się z bieżącą działalnością jednostki oraz z wyzwaniami, jakie stoją przed nią w przyszłości.
wstecz    do góry     drukuj