2021-07-27
Granatowa grafika z białymi i czerwonymi paskami, na której widnieje napis Łóżka dla pacjentów COVID-19, województwo małopolskie

602 / 26 - ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 / liczba łóżek zajętych

49 / 6 - ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych

532 - liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale

Stan na dzień: 27.07.2021, godz. 9.00

2021-07-27
Skuteczna strategia marketingowa dla NGO. Weź udział w szkoleniu NIW

Wydaje się, że zrealizowanie efektywnego projektu w Twojej organizacji to nic trudnego. Niestety, nie zawsze wystarczą dobre chęci i zapał. Jeśli chcesz podejść do tematu profesjonalnie, zapoznaj się bliżej ze strategią marketingową!

Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcamy do udziału w kolejnym webinarze „Mam projekt - czas na strategię marketingową!”. Wydarzenie poprowadzą Maria Dzięcielska i Karol Izdebski z Biura Korpusu Solidarności w #NIW.

2021-07-27
Rozbudowa stacji postojowej Kraków Główny Zachód

Stacja postojowa Kraków Główny Zachód zostanie rozbudowana. Dziś podpisano umowę w tej sprawie. W uroczystości uczestniczyli: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, reprezentujący wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę II wicewojewoda Ryszard Pagacz, prezes zarządu PKP Intercity S.A. Marek Chraniuk oraz wiceprezes zarządu DOMBUD S.A. Paweł Chalecki.
 
- To jedna z największych stacji postojowych dla pociągów PKP Intercity, w tym dla pociągów Pendolino. Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. To m.in. rozbiórka i budowa ramp przeładunkowych, wykonanie nowych instalacji wewnętrznych czy oświetlenia oraz przebudowa pomieszczeń wewnątrz budynku. Mam nadzieję, że to wszystko wpłynie na podniesienie jakości usług oraz jeszcze bardziej zwiększy komfort podróży. Dziękuję Prezesom Zarządu PKP Intercity za podjęcie tej ważnej dla Małopolan inwestycji – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

2021-07-27
Będzie łatwiejszy dojazd do Zakopanego

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o rozbudowie drogi wojewódzkiej w miejscowości Koniówka. Inwestycja jest częścią zadania pod nazwą „Rozbudowa DW 958 Chabówka – Zakopane, zadanie 1”.

– Droga wojewódzka 958 to ważny element sieci komunikacyjnej Podhala. Prowadzi do przejść granicznych i atrakcyjnych terenów południowej Małopolski, w tym do stolicy Tatr – Zakopanego. Podjęta przez Wojewodę Małopolskiego decyzja ZRID dotycząca tej drogi ułatwi pracę kierowcom i polepszy komfort podróżujących, ale przede wszystkim polepszy bezpieczeństwo Małopolan i turystów. Gratuluję i życzę szybkiej realizacji tej inwestycji – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

2021-07-27
Hołd dla Powstańców Warszawskich w 77. rocznicę wybuchu walk

1 sierpnia, o godz. 17.00, w godzinę „W”, dźwiękiem syren alarmowych oddamy cześć Powstańcom Warszawskim. Uczynimy to w duchu szczególnej uwagi zwróconej na tych, którzy – jak mówił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński – Chcąc wyzwolić stolicę kraju, bronili przecież godności całego narodu.

Wcześniej, przebywający w naszym województwie zostaną powiadomieni o uruchomieniu syren z 24-godzinnym wyprzedzeniem, za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

Sam sygnał emitowany będzie o godz. 17.00 przez trzy minuty.

- W najbliższą niedzielę, dokładnie o godzinie siedemnastej, bez względu na to, gdzie akurat będziemy – zatrzymajmy się. W naszej codzienności zróbmy chwilę przerwy, by myślami powrócić do wydarzeń z 1944 r. Z pewnością każdy znalazłby powód do szczególnej zadumy nad tamtymi wydarzeniami. Wszyscy niesiemy dziedzictwo Powstańców w swoich sercach – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

2021-07-26
Kolejna odsłona akcji „Szczepimy się jak Małopolska długa i szeroka”

Kolejny sukces weekendowej akcji szczepień w Małopolsce. W aż 22 punktach zostało zaszczepionych blisko 2400 osób. Akcja szczepień „pod chmurką”, przy okazji wydarzeń plenerowych, w miejscach bliskich mieszkańcom przynosi zamierzony efekt. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zachęca samorządy do jeszcze szerszego włączania się w promocję Narodowego Programu Szczepień.

Przedstawiciel rządu w terenie już teraz przypomina o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą czwarta fala koronawirusa i przypomina o konieczności szczepień.

– Nieuchronnie przed nami okres wzrostu liczby nowych zakażeń koronawirusem, a także hospitalizacji z powodu COVID-19. Zachęcam wszystkie małopolskie samorządy do włączenia się w akcje szczepień i zaangażowanie się w ich promocję – mówi wojewoda.

2021-07-26
Zdjęcie poglądowe z uroczystości w Małopolskim Garnizonie Policji

24 lipca 1919 r. powołana została Policja Państwowa – formacja, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, Sejm RP w 1995 roku ustanowił 24 lipca Świętem Policji. W 102. rocznicę powołania formacji świętowali także policjanci z małopolskiego garnizonu. W obchodach uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Każdego dnia i każdej nocy, 24 godziny na dobę, w dzień powszedni i święta, bez żadnego wyjątku i bez żadnej wymówki — jesteście gotowi do wymagającej, pełnej poświęcenia służby. Na uznanie i szacunek zasługuje Wasza otwartość do niesienia pomocy i zapewniania bezpieczeństwa obywatelom. Swoją postawą pokazujecie, że zwrot „pomagamy i chronimy” to policyjne zobowiązanie, o którego prawdziwości codziennie świadczycie i której jesteście wierni – mówi wojewoda Łukasz Kmita. 

wstecz    do góry     drukuj