II Międzynarodowa Konferencja INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN BIOMEDICINE
Kraków
Termin: 12-14 października 2015 roku, Kraków

Organizator: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie

INFORMACJE OD ORGANIZATORA

The 2nd International Conference INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN BIOMEDICINE
W dniach 12-14 października 2015 r. serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Krakowskie Stowarzyszenie Zdrowe Serce i Płuca PULMO-COR działające przy Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej, Instytutu Fizyki Jądrowej oraz Politechniki Krakowskiej. Bogaty program naukowy ma na celu zapoznanie z aktualnymi trendami w zakresie innowacyjnych technologii dotyczących diagnostyki chorób cywilizacyjnych, w tym chorób sercowo-naczyniowych i nowotworów, oraz ich terapii, ze szczególnym uwzględnieniem obrazowania, nanotechnologii i robotyki. Celem Konferencji jest również stworzenie platformy wymiany doświadczeń i współpracy pomiędzy środowiskiem lekarskim i środowiskiem nauk technicznych.

Dla realizacji dynamicznego i efektywnego rozwoju innowacyjnych technologii w naukach biomedycznych konieczna jest ścisła współpraca pomiędzy naukowcami z dziedziny nauk technicznych a środowiskiem medycznym, które wykazuje duże zapotrzebowanie na najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie diagnostyki i terapii dotyczące chorób wewnętrznych (szczególnie kardiologii z chorobą wieńcową i udarem mózgu jako najczęstszymi przyczynami zgonów na świecie), chirurgii, pediatrii oraz innych dziedzin medycyny.

Konferencja da kolejny impuls do rozwoju interdyscyplinarnych badań dla potrzeb medycyny i przyczyni się do dalszego podniesienia efektywności i skuteczności leczenia nie tylko w ośrodku krakowskim, ale i w całym kraju.

Prelegentami będą wybitni naukowcy, zajmujący się nowatorskimi technologiami w medycynie.

W programie 5 sesji tematycznych:
- Innowacyjne technologie w diagnostyce i terapii
- Obrazowanie funkcjonalne
- Biomateriały i technologie w ortopedii
- Nanotechnologie w medycynie
- Nowoczesne urządzenia i rozwiązania informatyczne w medycynie

Udział w konferencji JEST BEZPŁATNY
Miejsce konferencji: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, ul. Prądnicka 80
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.szpitaljp2.krakow.pl

Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj