X Międzynarodowa Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście"
Małopolska
Termin: 1-7 lipca 2015 roku, Małopolska

Organizator: Uniwersytet Jagielloński Centrum Badań Holokaustu oraz Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście

INFORMACJE OD ORGANIZATORA

X Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście
Centrum Badań Holokaustu, Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście, Uniwersytet Jagielloński
Illinois Holocaust Museum and Education Center, USA
1 – 7 lipca 2015

W dniach 1 – 7 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się dziesiąta edycja Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście. Szkoła Letnia jest programem realizowanym przez Centrum Badań Holokaustu i Katedrę UNESCO ds. Edukacji o Holokauście Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center, USA we współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami: Instytutem Europeistyki UJ, Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Ukraińskim Centrum Studiów nad Holokaustem w Kijowie, Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskim w Oświęcimiu.

Wykładowcami i ekspertami Szkoły Letniej są wybitni znawcy tematu z kraju i zagranicy, wśród nich: prof. dr hab. Zdzisław Mach, prof. dr hab. Tadeusz Lubelski, prof. dr hab. Andrzej Żbikowski, prof. Jonathan Webber, prof. Michael Berenbaum, dr hab. Sławomir Kapralski, prof. UP, dr hab. Dariusz Libionka, prof. PAN, dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, dr Piotr Trojański, Robert Szuchta, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i wiedzą, jak rozmawiać z młodymi ludźmi o Zagładzie i z jakich materiałów korzystać.

Oferta edukacyjna Szkoły Letniej jest skierowana do nauczycieli, studentów, trenerów i liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, którzy zajmują się szeroko pojętą tematyką Holokaustu.

Misją Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście jest budowanie sprawiedliwego, otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa poprzez szersze włączenie nauczania o Holokauście do polskiego systemu szkolnictwa.

W ramach dziesiątej edycji Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście odbędą się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe oraz wizyty studyjne w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu oraz w Żydowskim Muzeum Galicja.
szkola letnia plakat
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj