Spotkanie z przedsiębiorcami w Skawinie
2018-01-31
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik gościł na corocznym spotkaniu władz samorządowych z przedsiębiorcami. Wydarzenie, które zorganizował burmistrz Skawiny Paweł Kolasa, po raz kolejny stanowiło dobrą okazję do podsumowania działań realizowanych na rzecz regionu w ostatnim roku i nakreślenia planów na 2018 r.

– Ostatni rok obfitował w strategiczne inwestycje dla Skawiny i okolic – mówił wojewoda Piotr Ćwik. Jako przykład wskazał budowę obwodnicy Skawiny, która – zgodnie z planami – ma zostać ukończona jeszcze w 2018 r. Wspomniał też o kluczowych dla regionu inwestycjach w ramach tzw. zakopianki i północnej obwodnicy Krakowa.

Wojewoda Ćwik zwrócił ponadto uwagę na plany inwestycyjne na kolei. Wspomniał o otwarciu w grudniu ubiegłego roku łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, dzięki której znacznie skróciła się podróż ze Skawiny do Krakowa. Podkreślił również, że do 2023 r. na realizację zadań związanych z modernizacją i rozbudową sieci kolejowej w Małopolskie przeznaczonych zostanie około 8 mld złotych.

Reprezentant rządu w terenie zapewnił przedsiębiorców, że priorytetowym i zarazem strategicznym celem gabinetu Mateusza Morawieckiego jest rozwój polskiej gospodarki. Jak przekonywał, już teraz dowodzą tego liczne wskaźniki ekonomiczne, które osiągają wysoki poziom nie tylko w skali krajowej, ale także w Małopolsce.
20180131 spotkanie z przedsiebiorcami skawina 120180131 spotkanie z przedsiebiorcami skawina 220180131 spotkanie z przedsiebiorcami skawina 320180131 spotkanie z przedsiebiorcami skawina 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj