Premier Mateusz Morawiecki o wyzwaniach administracji rządowej w terenie
2018-01-30
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się narada koordynacyjna wojewodów. W spotkaniu wzięli udział premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

- Moją ogromną ambicją, ale zarazem też celem i marzeniem jest to, żeby wojewodowie, urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań, ponieważ są bardzo sprawne – powiedział prezes Rady Ministrów, zaznaczając przy tym, że konieczna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich.

- Liczymy na wasze wsparcie w wielu obszarach. Jest niezwykle ważne, aby wszystkie czynności administracyjne przynależne wojewodom wykonywać szybko i bez zbędnej zwłoki. Szybka eliminacja szkód wywołanych klęskami żywiołowymi jest wyrazem sprawności działania państwa – przekazał premier M. Morawiecki.

Podczas spotkania wojewodowie przedstawili informację na temat przejmowania od marszałków województw zadań dotyczących koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. W naradzie uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
20180131 Spotkanie wojewodów premierem (1)20180131 Spotkanie wojewodów premierem (2)20180131 Spotkanie wojewodów premierem (3)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj