Małopolskie Spotkanie Opłatkowe
2017-12-18
- Małopolskie Spotkanie Opłatkowe stało się naszą piękną tradycją. Krakowski Teatr Słowackiego w symboliczny sposób łączy dziś przedstawicieli wielu środowisk. To, co udało się nam osiągnąć, jest zasługą przede wszystkim ludzi – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas dzisiejszego Małopolskiego Spotkania Opłatkowego, które odbyło się w Teatrze im. J. Słowackiego.

Jak co roku o tej porze Teatr wypełniła świąteczna atmosfera. Spotkanie Opłatkowe gromadzi małopolskich parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, małopolskich samorządów, uczelni, organizacji kombatanckich, Kościoła, wojska, instytucji społecznych oraz gospodarczych. Szczególnym momentem jest przekazanie uczestnikom przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Wydarzenie zorganizował wojewoda małopolski Piotr Ćwik wraz z marszałkiem województwa małopolskiego Jackiem Krupą. Życzenia Małopolanom złożył również ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski.

- Chciałbym mocno podkreślić, że to właśnie dzięki wspólnym siłom udało się dokonać wiele – od realizacji niezwykle ważnych potrzeb rodziny po milionowe inwestycje. Pamiętajmy o tym, że łącząc nasze siły, jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej, bo i potrzeby są jeszcze spore. To był dobry rok dla Małopolski. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Małopolski. Dziękuję przedstawicielom świata polityki, administracji, biznesu, kultury, nauki, mediów, dziękuję, młodzieży i kombatantom. Dziękuję za dobrą wolę i gotowość współpracy. Dziękuję szczególnie tym, którzy szukali ścieżek dobrej współpracy poprzez dialog i otwartość – przekazał wojewoda małopolski.

Piotr Ćwik zwrócił również uwagę na to, że w przyszłym roku wszyscy wspólnie powinniśmy włączyć się w świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości: - Tę niezwykle ważną rocznicę powinniśmy obchodzić nie tylko radośnie i dumnie, ale przede wszystkim wspólnie – wspólnie cieszyć się z odzyskania niepodległości.

Na koniec wojewoda przekazał życzenia dla Małopolan:
- Życzę Państwu oraz wszystkim Małopolanom spokojnego, radosnego i pełnego nadziei oczekiwania na dzień Narodzenia Pańskiego. Życzę dobrej, świątecznej atmosfery. Niech przyszły rok będzie wielki dla nas wszystkich, choć to od nas zależy, jaki on będzie. Dlatego budujmy wspólnotę dobrych relacji, bo to jest najważniejsze!
20171218 oplatek teatr slowackiego 120171218 oplatek teatr slowackiego 220171218 oplatek teatr slowackiego 320171218 oplatek teatr slowackiego 420171218 oplatek teatr slowackiego 520171218 oplatek teatr slowackiego 620171218 oplatek teatr slowackiego 7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj