„Mieszkanie Plus dziś i jutro” – także w Małopolsce
2017-12-14
- Zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem jest naszym podstawowym dążeniem. Dążeniem, które będziemy realizowali przez następne lata. Naszym celem jest stworzenie warunków do tego, aby każdy Polak, niezależnie od tego, czy ma zdolność kredytową czy nie, miał szansę godnie mieszkać – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji „Mieszkanie Plus dziś i jutro”, która odbyła się w Warszawie na stadionie „PGE Narodowy”.

W trakcie spotkania Krajowy Zasób Nieruchomości zawarł porozumienia dotyczące finansowania inwestycji z trzema samorządami, wśród których są dwie gminy z Małopolski.

- Po 3 miesiącach od wejścia w życie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości przygotowujemy 6 tysięcy inwestycji i symbolicznie rozpoczynamy budowy w Łomży, Szerzynach i Zakliczynie. Wkrótce będziemy uruchamiać kolejne inwestycje z programu Mieszkanie Plus – zaznaczył wiceminister Tomasz Żuchowski.

Podczas konferencji zawarto także 28 listów intencyjnych umożliwiających budowę około 2,5 tys. mieszkań. Do programu przystąpiły m.in. gminy Wieliczka i Dąbrowa Tarnowska.

- Bardzo cieszymy się z zainteresowania gmin w całej Polsce. Zachęcamy kolejne samorządy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współpracę, która opłaci się samorządom. Uwalniamy ogromny potencjał nieruchomości Skarbu Państwa w interesie polskich rodzin – podkreślił minister Andrzej Adamczyk.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Prezentacja Ministra Żuchowskiego

Więcej informacji

Materiał w Kronice TVP 3 Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj